Jednym z takich wydarzeń w życiu, które z pewnością zapamiętuje się do końca życia, są zaręczyny. Jak wiadomo, trudno jest sobie wyobrazić udane zaręczyny bez pierścionka zaręczynowego. Nie da się jednak ukryć, że wielu panów ma ogromny problem z jego wyborem. Często wybierany jest pierścionek złoty. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Jaki kolor złota wybrać?

Jak wspomniano, panie bardzo często decydują się na zakup złotego pierścionka zaręczynowego. Nie może to dziwić, ponieważ taki pierścionek prezentuje się niezwykle pięknie. Trzeba jednak wiedzieć, że złoto może mieć różny kolor, a wybór tego konkretnego nie powinien być przypadkowy. Decydując o tym, jaki złoty pierścionek zaręczynowy wybrać, w pierwszej kolejności powinno zwrócić się uwagę na to, jaką biżuterię nosi narzeczona. Jeśli jest to przede wszystkim biżuteria srebrna, to dobrym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota. Będzie on idealnie pasował do posiadanej przez wybrankę serca biżuterii. Z kolei, jeśli partnera nosi przeważnie biżuterię złotą, wówczas wybór pierścionka jest znacznie prostszy. Postawić bowiem w tym przypadku należy na pierścionek z żółtego złota. Warto jeszcze wspomnieć o pierścionkach z dwukolorowego złota. To dobry wybór wtedy, kiedy narzeczona nie ma swojego ulubionego rodzaju biżuterii.

Jaki fason pierścionka wybrać?

Kolor pierścionka to oczywiście nie wszystko. Istotny jest także jego fason. Pod tym kątem znów warto wybrać złoty pierścionek zaręczynowy, kierując się preferencjami partnerki. Jeśli narzeczona nosi na co dzień biżuterię delikatną i drobną, to najlepszym wyborem będzie zarazem elegancki i dyskretny pierścionek. Mowa tu o klasycznym pierścionku z centralnie umiejscowionym kamieniem. Warto tu postawić na brylant lub diament. Jeśli jednak partnerka preferuje biżuterię nieco bardziej ozdobną, to udanym zakupem będzie na pewno pierścionek z kamieniem o oryginalnym kształcie. Ciekawą propozycją może być tu pierścionek wielokamieniowy.

Jaki rozmiar pierścionka?

Największym problem sprawia panom jednak wybór właściwego rozmiaru pierścionka zaręczynowego. Nawet najpiękniejszy złoty pierścionek zaręczynowy nie spełni swojego zadania, jeśli nie będzie pasował na palec wybranki. Najlepszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, w jakim rozmiarze kupić pierścionek, jest zmierzenie średnicy innych pierścionków, które partnerka już posiada. Pamiętać trzeba, aby średnica mierzona była od wewnętrznej strony pierścionka. Jeśli jest taka możliwość, to pierścionek można zabrać do salonu jubilerskiego i tam poprosić o zmierzenie jego średnicy. Czasem o pomoc można też poprosić po prostu przyjaciółkę narzeczonej. Oczywiście w pełnej dyskrecji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here