Każda kobieta pragnie jak najlepiej wyposażyć swoją szafę. Gdy potrzebna jej nowa bielizna, nie sięgnie po pierwsze z brzegu produkty. Warto zastanowić się nie tylko nad wyglądem czy rozmiarem bielizny. Jest bowiem jeszcze jedna kwestia, o której warto pamiętać podczas zakupu. Materiał, który pozwoli czuć się komfortowo i sprawi, że dłużej będziemy mogli korzystać z danej bielizny.

Popularne materiały

Na metkach znajdziemy różne napisy informujące nas o tym, z czego wykonana jest bielizna damska. Poliamid, poliester, włókna sztuczne i syntetyczne. Nazwy nie są nam obce. Jednak pewnie trudno nam powiedzieć, czym się różnią. Warto zatem dowiedzieć się na ich temat więcej.

Przede wszystkim włókna dzielimy na naturalne i chemiczne. Naturalne, jak łatwo się domyślić, są pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Nie powinniśmy mieć problemu z nazwaniem, są to np. wełna, jedwab, bawełna. W przypadku chemicznych mówimy o wspomnianych wcześniej poliamidzie czy poliestrze, a także akrylu, wiskozie i innych. Trudno jednak powiedzieć, czy któreś są lepsze, a któreś gorsze. Obie grupy mają swoje plusy i minusy zależnie od sytuacji.

Podział tkanin

  • Naturalne:
    • Pochodzenia zwierzęcego: wełna, jedwab itp.
    • Pochodzenia roślinnego: len, włókno bambusowe itp.
  • Chemiczne:
    • Syntetyczne: akryl, poliamid, poliester itp.
    • Sztuczne: lyocell, modal itp

Czy włókna chemiczne są dobre?

Gdy słyszymy, że coś jest chemiczne, z góry to przekreślamy. A jest to dosyć mylne podejście. Kobieca bielizna jest często wykonywana z poliestru czy poliamidu, a także innych materiałów. Dzięki temu jest bardziej trwała i nie odkształca się podczas użytkowania. Poza tym szybko schnie, dobrze odprowadza wilgoć, nie gniecie się, ma świetną wytrzymałość i może nam służyć przez długie lata. Poza tym biustonosze i majtki wykonane z chemicznych włókien nie trawą kształtu podczas prania.

Czy warto postawić na włókna naturalne?

Dosyć rzadko spotkamy bieliznę damską wykonaną z naturalnych materiałów. Choć trzeba przyznać, że jest to całkiem dobra alternatywa. Świetnie sprawdza się w przypadku sportowych stylizacji, ale idealnie pasuje do domowego stylu. Najczęściej takie majtki i biustonosze nadają się też jako bielizna nocna.

Oczywiście ma to też swoje minusy. Przede wszystkim pochłaniają wilgoć, a nie odprowadzają ją, co na dłuższą metę będzie nie będzie komfortowe. Z czasem mogą stracić swój kształt. Nie są też tak sprężyste i elastyczne.

Bielizna z Conteshop może spełni nasze wymagania i stanie się nieodłącznym elementem naszego codziennego stroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here