Glazura łazienkowa nie jest dla większości z nas niczym nowym. Ten materiał wykończeniowy towarzyszy nam w łazienkach już od wielu dziesięcioleci i nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nigdy nie wychodzi z mody. Jednak nie oznacza to, że każda glazura musi wyglądać tradycyjnie. Równie dobrze może się prezentować zachwycająco nowocześnie.

Glazura dla miłośników tradycyjnego wystroju

Klasyczny wygląd łazienki oparty był przede wszystkim o delikatne kolory, które miały budzić w nas automatyczne skojarzenie z czymś nie tylko eleganckim, ale też prostym, skromnym i czystym. Większość łazienek bazowała więc na jasnych, zazwyczaj białych, kremowych czy niebieskich płytkach. Ich wielkość też była standardowa: kwadraty o wymiarach około 20 cm na 20 cm dominowały w wielu pomieszczeniach, zarówno na posadzce, jak i na ścianach.

W nawiązaniu do tych najbardziej tradycyjnych wystrojów wnętrza, również obecnie można sięgnąć po skromne, klasyczne płytki łazienkowe. Jasne, subtelne kolory i delikatny połysk takiej glazury, wraz z przedstawioną wyżej wielkością, to najbardziej charakterystyczne cechy takiego wystroju.

Królujące od kilku lat szarości

Nowym trendem w wystroju wnętrz – nie tylko łazienkowych – jest wykorzystanie różnych odcieni szarości. Możemy znaleźć je zarówno w wielu pomieszczeniach, a także zestawiać razem w celu uzyskania charakterystycznych, nowoczesnych połączeń. Co bardzo ważne, nawet jasne szarości zazwyczaj mają modernistyczny charakter i kojarzą się nam z minimalistycznymi, odrobinę surowymi łazienkami, a nie z tymi najbardziej klasycznymi.

Królujące obecnie szarości – ciemniejsze i jaśniejsze – doskonale pasują do chromowanych elementów wykończeniowych, bieli, czerni i mlecznego szkła. Warto zestawiać je z takimi dodatkami, aby uzyskać nie tylko spójne, ale też niesamowicie wyrafinowane wnętrze.

Kolorowa glazura w unikatowych kształtach

Nowym trendem w wystroju łazienek jest wykorzystanie żywych, przyciągających oko kolorów oraz nietypowych kształtów płytek. Współcześnie nie boimy się sięgać po ostrą czerwień, żółty, pomarańczowy czy fioletowy, które mogą zarówno stanowić podstawę stylizacji, jak i stać się wyjątkowym dodatkiem do bardziej neutralnych barw.

Współczesna glazura łazienkowa coraz częściej sięga także po niestandardowe kształty i materiały, z jakich wykonane są płytki. Przybierają one na przykład formę trójkątną lub sześciokątną, a oprócz standardowych płytek z ceramiki znajdziemy także innowacyjne modele wykonane z metalu. Bardzo dużym powodzeniem szczycą się też płytki 3D, które dodają intrygującej faktury ścianom. Pięknie odbijają światło, które dzięki temu wręcz tańczy na powierzchni. Ten niesamowity efekt z pewnością spodoba się miłośnikom najbardziej innowacyjnych wystrojów wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here