Wolny Internet często doprowadza nas do szału: znacznie bowiem ogranicza możliwość sprawnego poruszania się po sieci i korzystania z zawartych w niej zasobów. Telekonferencje, przesyłanie plików czy zwykłe oglądanie filmów przy ciągle zwalniającym i przerywającym Internecie okazują się prawdziwym wyzwaniem… W jaki sposób przyspieszyć działanie domowej sieci?

1. Centralne ustawienie routera

By przyspieszyć działanie Internetu w każdym pomieszczeniu w domu, upewnij się, że twój router stoi w dobrym miejscu. Sygnał będzie się rozchodził dookoła tego urządzenia – ważne więc, by stał on w centralnym miejscu i nie sąsiadował z innymi urządzeniami elektrycznymi ani z kaloryferami.

2. Regulacja anteny routera

Równie ważne okazuje się odpowiednie ustawienie anteny routera. Przy najpopularniejszych dziś antenach okólnych optymalne okazuje się ustawienie pionowe, o ile chodzi ci o uzyskanie dobrego zasięgu w obrębie jednego piętra. Jeśli mieszkasz na dwóch kondygnacjach, najlepiej zamontuj dwie anteny i ustaw jedną z nich pionowo, a drugą poziomo.

3. Repeater Wi-Fi

Jeśli zasięg Wi-Fi jest niezadowalający, zamontuj repeater – małe urządzenie, które wyłapie i wzmocni sygnał z routera. Ważny jest wybór odpowiedniego miejsca na taki sprzęt: będzie działał najlepiej, gdy umieścisz go mniej więcej w połowie drogi między lokalizacją routera a sprzętu, który ma docelowo odbierać sygnał.

4. Mniej urządzeń

O ile masz taką możliwość, chwilowo ogranicz liczbę urządzeń, które korzystają z twojej domowej sieci. Im więcej z nich będzie podłączonych do sieci Wi-Fi, tym bardziej rozproszony i tym samym słabszy będzie sygnał. Wyłączenie Wi-Fi w telefonie, tablecie czy smartwatchu może doraźnie pomóc w przyspieszeniu Internetu.

5. Internet? Światłowód!

Jeśli zależy ci na tym, by na stałe mieć w domu naprawdę szybki Internet, światłowód to najlepsze rozwiązanie – to bowiem najnowocześniejsza i najwydajniejsza technologia obecna na rynku. Komu najbardziej przyda się taki domowy Internet? Światłowód to idealna opcja zarówno dla tych, którzy pracują w domu i potrzebują solidnego, stabilnego łącza w celach zawodowych, jak i np. dla rodzin, w których każdy korzysta z Internetu na swoim urządzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here