Naczynia szklane są niezastąpione na przyjęciach okolicznościowych, które odbywają się w budynkach oraz na świeżym powietrzu. Patery, słoje oraz inne naczynia wykonane ze szkła pozwalają na eleganckie i efektowne prezentowanie potraw. Niektóre modele szklanych naczyń chronią żywność przed wysuszeniem lub przed owadami. Szkło jest materiałem uniwersalnym, dlatego pasuje niemal do każdej okazji. Patery szklane na co dzień mogą być elegancką dekoracją kredensów, stołów, a nawet okiennych parapetów.

Naczynia szklane na przyjęciach — jak prezentować potrawy?

Eleganckie podanie potraw to nader ważny element każdego przyjęcia. Goście uwielbiają być rozpieszczani, dlatego coraz częściej sięga się po oryginalne pomysły na wyeksponowanie potrawy. Patery szklane o nietuzinkowych kształtach i wielkościach pomagają podać ciasto, są najlepszym sposobem na podanie owoców i deserów. To również ciekawy sposób na stworzenie kącików tematycznych — np. Candy Bar dla dzieci. Nic nie wygląda tak atrakcyjnie, jak kolorowe słodycze w szklanych słojach. Warto zaznaczyć, że coraz częściej podaje się również wykwintne przekąski właśnie na paterach szklanych. Wędliny, sery i świeże warzywa bardzo ładnie wyglądają na podwyższonych naczyniach.

Patery na przyjęcia na świeżym powietrzu — dlaczego warto je wybrać?

Urządzając przyjęcia w plenerze, warto postawić na słoje i patery szklane. Szkło pozwoli zaprezentować w atrakcyjnych sposób potrawy, a nakrycie ochroni słodkości i owoce przed owadami, zapewni im świeżość oraz czystość. Szklane naczynia z kloszami lub z pokrywami doskonale wyglądają w otoczeniu zieleni oraz kwiatów. Warto udekorować stoły dodatkowymi ozdobami — świetnie sprawdzą się naturalne, żywe kompozycje kwiatowe umieszczone w szklanym wazonie lub w słoju. Jeśli przyjęcie plenerowe planowane jest również na godziny wieczorne — koniecznie należy dołączyć do dekoracji świece. W roli świeczników można również wybrać paterę szklaną. Wystarczy wybrać produkt z rantem.

Szklane patery jako elementy dekoracyjne

Ponadczasowość szkła stawia ten materiał na piedestale, jeśli chodzi o elementy wystroju wnętrz. Patery szklane są rewelacyjnym sposobem na tworzenie kreatywnych ozdób świątecznych. Można na nich układać szyszki, świeczki, szklane bombki oraz inne ozdoby świąteczne. Szklane naczynia wypełnione suszonymi kwiatami doskonale wyglądają w klasycznych, przytulnych wnętrzach. Do szkła z większym rantem można sadzić nawet żywe rośliny — mini ogród to niesamowita ozdoba stołów oraz parapetów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here