Przechowywanie i transport substancji płynnych wymaga użycia odpowiednich pojemników. Na rynku dostępne są zbiorniki IBC, które zostały wyprodukowane z myślą o bezpiecznym przewozie cieczy.

Zbiornik IBC – co to takiego jest?

Zbiornik ibc nazywany jest inaczej paletopojemnikiem lub kontenerem IBC. Skrót IBC pochodzi z języka angielskiego, a w polskiej wersji czasami spotykany jest skrót DPPL, który oznacza Duże Pojemniki do Przewozu Luzem.

Paletopojemnik to duży zbiornik, który umieszczony jest w metalowym koszu. Kontener IBC służy do przewożenia i magazynowania substancji płynnych. Wewnątrz może być magazynowana woda, alkohol, kwasy, a nawet chemikalia. Specjalna konstrukcja zapewnia łatwość obsługi pojemników, przenoszenia ich i przechowywania.

Paletopojemniki – dlaczego warto z nich korzystać?

Kontener IBC wykonany został z wytrzymałego plastiku, który jest odporny na wstrząsy i uderzenia. Zbiornik jest półprzezroczysty, co znacznie ułatwia kontrolowanie stanu cieczy wewnątrz. Można także spotkać zbiorniki w kolorze czarnym, wówczas wiadome jest, że służą one do przechowywania substancji, które są czułe na światło.

Zbiorniki IBC mogą być ustawiane jeden na drugim, co znacznie ułatwia ich przechowywanie i transport. Producenci oferują kontenery nowe, regenerowane lub z nowym wsadem. Mają one różną pojemność i charakteryzują się odpornością chemiczną. Z łatwością można wlać do nich płyn przez duży otwór umieszczony na górze. Mają one także zawór umożliwiający szybkie opróżnienie pojemnika.

Kontener IBC – jak wybrać odpowiedni?

W większości przypadków producenci oferują uniwersalne zbiorniki IBC, które służą do przechowywania i transportu dowolnych substancji. Pojemniki różnią się od siebie pod względem pojemności. Można kupić zbiornik IBC 100 litrów, a także paletopojemnik 1000 litrów.

Niektóre zbiorniki mają inne przeznaczenie i służą do magazynowania substancji szkodliwych. Wówczas na produkcie znajduje się odpowiednia informacja. Pojemniki powinny mieć także certyfikat, który świadczy o bezpieczeństwie i jakości produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here