Boliwia jest miejscem, które fascynuje coraz szersze grono podróżników. Nie ma w tym nic dziwnego. Ma ona bardzo dużo do zaoferowania i warto wybrać się tam przynajmniej raz w życiu. Oczywiście do takiej wyprawy warto być odpowiednio przygotowanym. To właśnie z tego powodu jeszcze przed podjęciem decyzji o wyjeździe, dobrym pomysłem jest sprawdzenie polecanych w tej okolicy atrakcji, z których skorzystać mogą turyści. Dzięki temu cała podróż na pewno będzie niezapomniana i dostarczy wiele wyjątkowych wrażeń.

Boliwia z biurem podróży, czy na własną rękę?

To chyba pierwsze z pytań, które przychodzi na myśl, podczas planowania swojego wyjazdu. Naturalnie najlepszym sposobem jest rozważenie wszystkich za i przeciw. Na pewno jednak podróż z biurem podróży polecana będzie osobom, które lubią mieć wszystko zaplanowane od A do Z. Jest to także doskonała opcja dla osób, które nigdy wcześniej nie jechały same na dosłownie drugi koniec świata. Co więcej, jadąc z biurem podróży można mieć całkowitą pewność, że cała wycieczka będzie doskonale zaplanowana, odwiedzi się najważniejsze punkty, a także zawsze liczyć będzie można na pomoc i wsparcie rezydenta, czy przewodnika, co znacząco ułatwia wyprawę. Do tego nie trzeba martwić się noclegiem ani transportem. Biuro podróży to najlepszy pomysł, jeśli marzy się o beztroskich wakacjach i chce się mieć wszystko dokładnie zaplanowane.

Jakie atrakcje Boliwii warto zobaczyć?

Naturalnie, aby całe wakacje były w pełni udane, warto zastanowić się nad tym, jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić. Takich w Boliwii zdecydowanie nie brakuje. Doskonałym pomysłem jest także połączenie zwiedzania aż dwóch krajów naraz! Peru Boliwia wycieczka objazdowa to unikatowa opcja, z której można skorzystać, decydując się właśnie na wyjazd z biurem podróży. Zarówno Peru, jak i Boliwia są niezwykle fascynujące i mając taką okazję, z całą pewnością warto wybrać się do obydwu tych miejsc. Zwłaszcza że komunikacja między nimi jest wygodna i sprawna.

Na samym początku warto rozważyć jednak, jakie miejsca odwiedzić właśnie w Boliwii. To od niej najlepiej jest rozpocząć swoją podróż. Tak jak było już wspomniane, ciekawych miejsc w Boliwii, z całą pewnością nie brakuje. Do tego jest to kraj dość oryginalny i zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie w nim coś szczególnego dla siebie, co najbardziej przypadnie mu do gustu.

Na pewno, podróżując po Boliwii, koniecznie trzeba wybrać się w Andy. Oczywiście najbardziej z tego ucieszą się miłośnicy wspinaczki, ale warto pamiętać też o tym, że wcale nie trzeba być szczególnie wysportowanym, aby móc wybrać się w tamte rejony. Wiele tras jest naprawdę prostych, a poza tym Andy zawsze można podziwiać z daleka. To dlatego, aby poznać prawdziwą Boliwię, z całą pewnością swoją wyprawę warto rozpocząć od La Paz. Jest to bowiem najwyżej położona stolica na całym świecie. Praktycznie z każdego punktu w mieście można podziwiać wysokie wierzchołki gór, co robi piorunujące wrażenie. To tak, jakby znaleźć się w miejscu, które z każdej strony otoczone jest górami, mając wrażenie, że dookoła nie ma absolutnie nic innego. Niestety miasto znajduje się na wysokości 3600-4100 m n.p.m, co niekiedy sprawia, że turyści miewają problemy z zaaklimatyzowaniem się.

Oczywiście, będąc w Boliwii, koniecznie trzeba udać się również nad jezioro Titicaca, które jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na tym terenie. Dodatkowo także w tym przypadku jest to jeden z najwyżej położonych obiektów wodnych. Jezioro na pewno robi wrażenie, a dodatkowo jest doskonałym miejscem na relaks. Na jeziorze znajduje się pełno wysepek, na których wciąż żyją indiańskie plemiona. Przyznać trzeba, że robi to ogromne wrażenie i warto wybrać się tam choć raz.

Na liście rzeczy do zobaczenia znajduje się także pustynia solna BoliwiaChyba nikt nie zaprzeczy, że robi ona ogromne wrażenie. Oficjalnie uznawana jest bowiem za jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. Na uwagę zasługuje także spora różnorodność. Przy pustyni nie tylko znaleźć można kopalnie soli, ale także rosnące kaktusy, flamingi oraz gorące źródła! Połączenie wręcz niespotykane w żadnym innym zakątku ziemi. Ciekawostką jest to, że każdego roku z tego jeziora wydobywa się aż 20 tysięcy ton soli. Taką ilość nawet trudno sobie wyobrazić! Pustynia solna każdego roku przyciąga wielu turystów. Głównie dlatego, że jest miejscem całkowicie oryginalnym i w dodatku największym takim na całym świecie.

Z całą pewnością wycieczka do Boliwii jest doskonałym pomysłem, nad którym nie warto długo się zastanawiać. Zwłaszcza, wtedy gdy połączony zostanie on z wyprawą do Peru. Obydwa te kraje są niezwykle egzotyczne i oryginalne. Dzięki nim można poznać kulturę Ameryki Południowej i zakochać się w niej na zawsze. Na pewno warto zdecydować się na taką wyprawę z biurem podróży, aby mieć całkowitą pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i wszyscy uczestnicy będą zadowoleni i w każdym miejscu znajdą coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here