W dzisiejszych czasach mamy styczność z klejem na co dzień. Etykiety, naklejki czy ceny pojawiają się na bardzo wielu produktach. Nasze dzieci, często bawią się różnego rodzaju naklejkami, przyklejając je na meble i inne przedmioty w naszym domu. Zmywanie kleju jest często bardzo ciężkie, pochłania wiele czasu i nieskuteczne. Rynek posiada szeroki zakres wyboru wszelakiego rodzaju detergentów. Możemy wybrać produkty z półki wyższej lub niższej. Jednak nie zawsze mamy możliwość zakupu takiego środka lub wolimy nie ryzykować i nie używać środków chemicznych do mycia naszych mebli.

W tym przypadku idealnie sprawdzą się domowe metody, które zostaną przedstawione poniżej. Zastosowanie domowych sposobów pomoże nam zaoszczędzić pieniądze i w sposób ekologiczny pozbyć się nieestetycznych pozostałości po naklejkach czy innego tego typu rzeczach. Ludzie często myślą, że usunięcie owych naklejek to nic trudnego. W rzeczywistości tak wcale nie jest, ponieważ często pozostają nieestetyczne pozostałości kleju. Warto jest się dowiedzieć trochę o myciu kleju, a następnie przejść do działania.

klej

Najskuteczniejszą metodą zmywania kleju jest wypróbowanie kilku rodzajów środków

Nie rzadko się zdarza, że dany środek nie działa na dany rodzaj kleju. Ważne jest, na jakiej powierzchni ślady kleju zostały pozostawione. Naklejki przyklejane są głównie na: szyby, lodówki, panele, słoiki, różnego rodzaju sprzęty elektroniczne i meble. Wtedy nie zawsze każdy środek będzie nam w stanie pomóc, bo jak wiadomo elektronika bardzo wrażliwa, jest na wodę. Jeżeli zrobiliśmy własny środek lub zakupiliśmy gotowy, najpierw najlepiej jest zastosować go na małej niewidocznej powierzchni.

Dzięki temu zapobiegniemy uszkodzeniu i będziemy w stanie określić czy dany środek jest bezpieczny. Gotowe preparaty możemy zakupić w sklepie internetowym, sklepach budowlanych czy nawet w niektórych sklepach meblowych. Ceny danych środków nie są zbyt drogie, dlatego warto zagłębić się w tej dziedzinie i dokonać dobrego wyboru. Produkty ze sklepowych półek są najczęściej w płynie lub spreju. Korzystając ze środka, który jest w spreju, wystarczy nanieść go na naklejkę i po chwili przetrzeć. Po problemie nie powinien zostać żaden ślad. Środek w spreju jest bardzo wygodną i skuteczną metodą czyszczenia.

Natomiast detergenty w płynie, trzeba stosować nieco inaczej

Niewielką ilość produktu nanieść na szmatkę i przetrzeć naklejkę. Po chwili po kleju nie powinien zostać żaden ślad. Pomimo wiedzy na temat stosowania gotowych produktów zawsze lepiej jest czytać etykietę, zazwyczaj umieszczoną na tyle naszego produktu. Wtedy będziemy mieli pewność, że powierzchni, na której stosujemy środek, nic nie zagraża. Czasami zdarzy się, że jakiś ślad pozostał, wtedy należy użyć preparatu jeszcze raz. Przy zakupie, należy czytać, do jakiego materiału dany środek jest przeznaczony.

klejenie plastiku

Mimo iż na rynku posiadamy szeroki wybór detergentów, to wcale nie jesteśmy ograniczeni do ich zakupu. Jest wiele metod domowych, które również skutecznie nam pomogą. Ciepła woda w połączeniu z płynem do naczyń pomoże nam usunąć etykiety, na przykład z kubków. Ciepła woda odmoczy nasz klej i po pewnym czasie, zazwyczaj jest to kilka minut powierzchnia, którą czyścimy, powinna być uwolniona od kleju. W przypadku, gdy pozostaną resztki, świetnie sprawdzi się płyn do demakijażu. Taki płyn nanosimy na naklejkę, po chwili przecieramy go ściereczką z ciepła wodą. Są jeszcze inne domowe metody do czyszczenia kleju.

Chodzi tutaj o te, które są na bazie alkoholu. Najskuteczniejszym środkiem z użyciem alkoholu jest spirytus. Pomoże on w łatwy sposób z wyczyszczeniem resztek kleju. Gdy nie mamy pod ręką spirytusu czy produktu na bazie alkoholu, również dobrze sprawdzi się ocet spirytusowy. Podsumowując, w czasach, których żyjemy, nie musimy zadawać sobie pytania: Czym zmyć klej? Warto jest wybrać swój ulubiony środek, który chcemy wykorzystać i go użyć. W momencie, kiedy wybrany środek nie działa skutecznie, możemy sięgnąć po detergenty ze sklepowych półek lub trochę poeksperymentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here