W ostatnim czasie gryzaki do podawania pokarmu, cieszą się dużą popularnością wśród mam. Gryzak jest gadżetem, który najlepiej się sprawdza w okresie ząbkowania. Korzystanie z gryzaka łagodzi ból, który pojawił się w trakcie wyrzynania zębów dziecka. Dodatkową zaletą gryzaków, jest przemycenie do jadłospisu dziecka odpowiedniej porcji witamin i minerałów. Jaki gryzak wybrać dla malucha?

Jak działa gryzak do podawania pokarmu?

Gryzak do podawania pokarmu, uczy dziecko jak samodzielnie spożywać pokarm. Swoim wyglądem przypomina duży smoczek. Różnica poleca na tym, że silikonowa końcówka do ssania została zastąpiona specjalnym woreczkiem na pokarm. W woreczku możemy umieścić różnego rodzaju produkty, mogą to być owoce, warzywa, produkty mleczne.

Woreczki na pokarm, występujące w gryzakach zazwyczaj wykonane są z miękkiej siateczki. Wadą takiej siatki jest to, że ciężko jest dokładnie umyć taki gryzak. Dlatego niektóre firmy zastąpiły siateczkę elastycznym silikonem. Silikon może jest twardszy, ale zdecydowanie prostszy w utrzymaniu odpowiedniej czystości.

Gryzaki do podawania pokarmu dla niemowląt

Czy gryzak do podawania pokarmu ma jakieś zalety?

Używanie gryzaka do podawania pokarmu jest świetnym sposobem na wprowadzanie do diety malucha, kolejnych nowych smaków. Dodatkowo dziecko uczy się samodzielności.

Dzięki zastosowaniu małych otworów w woreczku, nie ma ryzyka że dziecko się zadławi. Rodzice mogą być spokojni. Podczas korzystania z gryzaka dziecko znakomicie ćwiczy bardzo ważną umiejętność gryzienia, ssania oraz przeżuwania. Dzięki temu prawidłowo rozwija się zgryz dziecka.
Gdy dziecko zaczyna ząbkować, gryzak jest niezastąpiony. Umieszczenie delikatnie schłodzonego pokarmu wewnątrz gryzaka, doskonale łagodzi i masuje obolałe dziąsła malucha.

Jak widać gryzak do podawania pokarmu, ma wiele zalet. Jeżeli chodzi o wady, również jakieś są . Woreczek występujący w gryzaku może się odbarwić, wtedy domycie go jest niemożliwe. W takiej sytuacji woreczek, należy wymienić na nowy. Na szczęście koszt nie jest zbyt wysoki.

Przeczytaj też: https://www.kreciolek.pl/butelki-do-karmienia-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-odpowiednia/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłowa, które leczą
Następny artykułJak czyścić uszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here