Co się dzieje, gdy nie dbasz o włosy? Jeśli nie zadbasz o swoje włosy, po pewnym czasie mogą przestać rosnąć. Powoli możesz zacząć odczuwać łupież, wypadanie włosów, suchość i matowienie ich. Włosy po prostu stracą swój blask. Brak mycia włosów przez długi czas może spowodować ich wrastanie. Tak, dobrze słyszałeś! Włosy mogą również wrastać na skórze głowy. Ponadto, pozostawiając włosy niemyte przez długi czas, przyciągasz więcej kurzu i bakterii. Używanie niewłaściwych produktów do pielęgnacji włosów może powodować swędzenie i wypadanie włosów. Sprawdź wysoko jakościowe Bielenda kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Czy gorące prysznice są dobre dla włosów i skóry głowy?

Gorące prysznice usuwają naturalne oleje ze skóry głowy, pozostawiając ją suchą i łuszczącą się. Najlepszym rozwiązaniem są zimne lub letnie prysznice. Podobnie jest ze stylizacją włosów na gorąco. Stylizacja na gorąco przy użyciu prostownic, suszarek i lokówek przez dłuższy czas zmienia strukturę włosów, które wysychają i łamią się.

Jak stres wpływa na włosy i skórę głowy?

Jeśli zauważysz kogoś ze zdrowymi włosami, możesz porównać się do tej osoby i tego, jakie życie prowadzi. Na pewno zauważysz, że martwi się trochę mniej. Stres może powodować wypadanie włosów i inne problemy z nimi, takie jak przetłuszczanie się czy nadmierna łamliwość lub rozdwajające się końcówki.

Jak substancje chemiczne wpływają na włosy i skórę głowy?

Substancje chemiczne z farbowania, trwałej ondulacji i innych zabiegów wpływają na mieszki włosowe, zakłócają wzrost włosów, a także mogą prowadzić do wypadania włosów. Staraj się jak najrzadziej farbować włosy. Używaj produktów wolnych od chemii, stworzonych dla twojego indywidualnego rodzaju włosów, dobrze się odżywiaj, unikaj stylizacji na gorąco i stosuj się do wszystkich powyższych wskazówek. Dzięki temu możesz pożegnać się z rozczochranymi i nieukładającymi się włosami! Ale co najważniejsze, jeśli pomimo przestrzegania dobrej rutyny pielęgnacji włosów odczuwasz nadmierne wypadanie i uszkodzenia, skonsultuj się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here