Dla niektórych sport jest największą pasją. Nic dziwnego, że wszędzie szukają seriali, które połączą dwie dziedziny, jakimi są sport i kultura. Z jakimi produkcjami warto się zapoznać? Przygotowaliśmy propozycję kilku najlepszych, naszym zdaniem, seriali o sporcie i nie tylko. Mamy nadzieję, że chociaż niektóre pozycje zainteresują Was i wykorzystacie je jako sposób na spędzenie długich, jesiennych wieczorów. 

Angielska gra

„Angielska gra” to sześcioodcinkowy serial dramatyczny. Przedstawia początki futbolu i osoby zaangażowane w rozwój tej dyscypliny sportowej. Produkcja Netflixa pokazuje uparte dążenie do pokonania barier klasowych. Dwaj piłkarze, pochodzący z różnych środowisk, popularyzują piłkę nożną, która zarezerwowana była jak dotąd tylko dla przedstawicieli klasy wyższej. 

Formuła 1: Jazda o życie

„Formuła 1: Jazda o życie” to 20-odcinkowy serial Netfliksa o kulisach wyścigów Formuły 1. Nie jest to zwykła relacja z sezonu, ale zapis różnych historii i wypowiedzi kierowców, menedżerów i pozostałych członków załogi. Każdy odcinek opowiada inną historię. Wszystkim towarzyszą duże emocje i adrenalina. Widz wchodzi za kulisy wyścigów Formuły 1. Jeżeli interesujesz się wyścigami i jesteś ciekaw, jak wygląda praca nad tak dużym sportowym przedsięwzięciem, to serial dla Ciebie.  

The Last Dance

The Last Dance zasłużył na miano najpopularniejszego serialu sportowego, jaki znajdziemy na Netflix. Dokument “The Last Dance” składa się z 10 odcinków, które opowiadają o ostatnim sezonie największej gwiazdy basketu, czyli oczywiście Michaela Jordana w barwach Chicago Bulls. Serial opowiada historię nie tylko samego sportowca, ale również bliskich osób z jego otoczenia, które miały znaczący wpływ na życie i karierę sportowca. Koproducentem serialu był sam Michael Jordan, dzięki czemu możemy odnieść wrażenie, że to on jest narratorem serialu i to jego oczami widzimy wszystkie ujęte wydarzenia. Do produkcji serialu wykorzystano materiały ESPN, która  już w 1997 r. wpadła na pomysł nagrywania sezonu Chicago Bulls. Materiały zawierają nagrywki zarówno z meczów, jak i treningów Jordana. Dzięki temu po ponad 20 latach możemy obejrzeć świetnie zrealizowany serial, który opowiada, a nawet podsumowuje karierę największej gwiazdy Chicago Bulls, czyli Michaela Jordana. 

Spinning Out

Serial „Spinning Out” być może bardziej przypadnie do gustu żeńskiej części widowni. Opowiada o Kat Baker, utalentowanej łyżwiarce, która uległa tragicznemu wypadkowi, przez który zastanawia się nad rezygnacją z dalszej kariery łyżwiarskiej. Baker dostaje jednak szansę na powrót do łyżwiarstwa u boku charyzmatycznego partnera Justina.

Podsumowanie 

Kiedy pogoda nie zachęca do aktywności fizycznej, sportowe emocje zagwarantują nam seriale z różnymi dyscyplinami sportowymi w tle. Wszystkie wymienione wyżej propozycje znajdziesz w internecie na legalnych platformach streamingowych. Pamiętaj, że za korzystanie z nielegalnych źródeł grożą kary prawne. Jest wiele serwisów, które udostępniają zasoby kulturalne z poszanowaniem praw twórców. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here