Spożycie alkoholu w Polsce wciąż stawia nas w czołówce krajów europejskich. Mało tego, trend ten po krótkim wyhamowaniu, w ostatnich latach zaczął przybierać na sile i w roku 2019 uzyskał imponujący wynik 9,78 litra czystego alkoholu na głowę statystycznego mieszkańca naszego kraju. Trudno jednak nie zauważyć, że w istotny sposób zmienił się rodzaj pitego alkoholu, możemy również obserwować ewolucję kultury picia.

Stawiamy na dobry smak

Zdecydowanie chętniej niż kiedyś sięgamy po alkohole niskoprocentowe. Wyroby spirytusowe, będące swoistą wizytówką naszego kraju, coraz częściej dzielą miejsce na stole z piwem i winem, coraz częściej też napoje te reprezentują wysoką, światową jakość. Dobrym przykładem są tu piwa kraftowe, wytwarzane nie tylko przez domowych piwowarów, ale też nowo powstające, doskonale wyposażone browary rzemieślnicze. Rozwój kraftu sprawił, że przestała dziwić dwucyfrowa kwota, którą nieraz przyjdzie nam zapłacić za pojedynczą butelkę złocistego trunku. Pozornie wysoka cena jest całkowicie uzasadniona — zarówno użyte surowce, jak i pracochłonna technika warzenia pociągają za sobą znaczne koszty. W zamian zyskujemy możliwość obcowania z zupełnie nową jakością i smakami, które dotąd absolutnie nie kojarzyły się z piwem.

Również produkcja win gronowych w Polsce również odnotowuje istotne wzrosty. W ciągu ostatniego dziesięciolecia niemal dziesięciokrotnie wzrosła liczba producentów, a powierzchnia uprawna przeznaczona pod winorośle zwiększyła się z 36 do 394 hektarów. Wybór gatunków nie jest może tak spektakularny, jak w krajach będących prekursorami i liderami winiarstwa, warto jednak docenić starania właścicieli krajowych winnic. Dowód na to, jak wyjątkowymi walorami mogą dysponować rodzime wina, znajdziemy w ofercie firmy Profil Wino będącej doświadczonym importerem i cenionym sprzedawcą najlepszej jakości alkoholi pochodzących zarówno z Polski, jak i z całego świata.

Przepustka do świata win

Oferta Profil Wino nie została tu przywołana przypadkowo. Asortyment sklepu został przygotowany taki sposób, by zaspokoić gusta koneserów, ale też ułatwić życie osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w królestwie smaków i aromatów. Zakup wina powinien być dobrą zabawą i ciekawym doświadczeniem, jednak osiągnięcie sukcesu nie będzie możliwe, jeśli zawierzymy jedynie przypadkowi. Wybór jest ogromny, wystarczy wejść na stronę https://www.profilwino.pl/pl/c/rozowe/64, by przekonać się, jak imponującą gamę doznań oferują lekkie i orzeźwiające wina różowe. A przecież w ofercie znajdziemy także wina białe i czerwone o różnym pochodzeniu i smaku. Wytrawne, czy półwytrawne? Słodkie, a może półsłodkie? W obrębie każdego smaku znajdziemy tysiące niuansów, których odkrywanie jest niezwykle inspirującym i przynoszącym satysfakcję zajęciem. A na chętnych czekają jeszcze wina musujące, koszerne i szampany. Zawrót głowy można poczuć jeszcze przed pierwszym łykiem.

W tej sytuacji niezwykle ważną rolę odgrywa właściwy przewodnik, który potrafił będzie wprowadzić chętną osobę w magiczny świat win. Doświadczony personel wspomnianego już sklepu chętnie dzieli się swoją wiedzą, co znacząco ułatwia odnalezienie butelki, która sprosta naszym oczekiwaniom. Warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here