Jak każda mama, ciocia i babcia doskonale wie, body to podstawowy element garderoby każdego maluszka. To pierwsze ubranko, jakie zakładamy naszemu szkrabowi, kiedy zjawi się na świecie, stąd tysiące najróżniejszych marek prześciga się w projektach tych wyjątkowych elementów garderoby.

Body niemowlęce dla dziewczynki powinno być przede wszystkim wygodne i przewiewne, a przy okazji- dobrze jeśli będzie też śliczne. Każda mama uwielbia stroić swoją małą księżniczkę już od pierwszych chwil po narodzinach, na szczęście w sklepach znajdziemy ogromny asortyment dla naszych ślicznych córeczek.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając pierwsze body dla dziewczynki? Przede wszystkim- sprawdźmy najpierw skład materiałowy. Czasem w dotyku coś wydaje się nam naturalnym materiałem, natomiast na metce znajdziemy prawie sto procent materiałów syntetycznych. Młode, małe ciałko nie powinno być otulane sztucznymi materiałami, a więc kupując body dla dziewczynek zdecydujmy się tylko na materiały naturalne lub tylko z odrobiną sztuczności, która na przykład pozwoli na to, aby body się ładnie rozciągały i nie zniszczyły zbyt szybko.

Najlepszy, najbardziej trwały i oddychający materiał to oczywiście bawełna. Dobrze, jeśli będzie to bawełna organiczna, uprawiana i zbierana w naturalnym i nie zanieczyszczonym środowisku. Bardzo często bawełna jest sztucznie rozjaśniana za pomocą ostrych i drażniących środków chemicznych. Jeśli uda się nam nabyć body dla dziewczynki nie traktowane wybielaczem czy sztucznymi barwnikami, to tym lepiej dla małego ciałka naszej pociechy.

W kolejnym kroku wybierzmy też idealny rozmiar. Nie sugerujmy się zawsze opisem na metce, dzieci rosną bowiem w różnym tempie i warto kupić jednak trochę większe ubranie, które i tak za kilka dni stanie się wręcz idealne.

Trzecim ważnym elementem jest cena. Wiele marek stara się sztucznie ją wywindować tłumacząc wysoką cenę jakością materiału. Po części jest to prawda, jednak zachowajmy we wszystkim zdrowy rozsądek. Czy musimy kupować ciuszki, które reklamują znane aktorki i piosenkarki? Często to właśnie winduje bezpodstawnie cenę. We wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here