Karmy dla psów zwykle dedykowane są poszczególnym grupom wiekowym naszych domowych przyjaciół. W ofercie większości sklepów zoologicznych, a także zwykłych marketów, jest również karma dla szczeniąt (w internecie można kupić ją np. na https://biofeedzoo.pl/pol_m_PSY_KARMA-SUCHA-DLA-PSA_KARMA-DLA-SZCZENIAT-164.html). Jej wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ malutki piesek potrzebuje nieco innego pożywienia, niż dorosły pies. Pierwsze lata rozwoju zwierzęcia są niemal tak istotne, jak w przypadku ludzi. Jak wybrać karmę dla szczeniąt?

Karma dla szczeniaka rasowego

O ile nierasowe psy zwykle nie mają specjalnych potrzeb żywieniowych, o tyle rasowe mogą już je mieć. Dlatego też przed zakupem psa warto zorientować się, czy nie będzie nam potrzebna specjalistyczna karma dla szczeniąt. W takim przypadku zwykle musimy wyposażyć się w nią znacznie wcześniej, ponieważ jej zakup w zwykłym sklepie czy markecie często nie jest możliwy. Karma dla szczeniąt ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi jest bardzo istotnym elementem diety, ponieważ gdy podamy psu zwykłą karmę, musimy liczyć się z konsekwencjami takimi jak choroba psa czy nawet zaburzenia rozwoju. Dzieje się tak, ponieważ rasowe psy, a w szczególności szczeniaki, mogą nie trawić pewnych składników, natomiast na inne wykazywać znacznie większe zapotrzebowanie, niż ogólnie przyjęto dla ich grupy wiekowej.

Gdzie kupić karmę dla szczeniąt?

Zakup karmy dla szczeniąt wydaje się bardzo prosty – idziemy do sklepu, wybieramy jedną z dostępnych pozycji na półkach i gotowe. Oczywiście w kontekście szczeniąt rasowych warto wcześniej sprawdzić, jakiej karmy potrzebuje nasz pupil. Niemniej jednak zakup odpowiedniej karmy dla szczeniąt to prawdziwa sztuka. Pamiętajmy, że mały piesek dopiero uczy się jeść, w związku z tym musimy liczyć się z faktem odrzucenia przez niego niektórych karm. Z malutkimi pieskami jest trochę jak z małymi dziećmi – im też nie zasmakuje każda kaszka, jaka zostanie im podana. Karmę dla szczeniąt możemy więc kupić w specjalistycznych sklepach zoologicznych, które zajmują się sprzedażą wysokiej jakości produktów. Część z takich sklepów działa stacjonarnie, część w internecie. Przed zakupem warto jednak skonsultować skład karmy z weterynarzem. Niektóre z nich, szczególnie te powszechnie dostępne, zawierają niewiele składników odżywczych, natomiast dużo zapychaczy, które zwyczajnie nie służą organizmowi zwierzęcia. Nie kupujmy również karmy nieznanego pochodzenia, z niepewnych źródeł. Pamiętajmy też, że podstawę diety szczeniaka stanowi karma sucha, karma mokra i ewentualne przekąski są zaś jej dobrym uzupełnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here