Pies powinien mieć zapewnione komfortowe miejsce do odpoczynku, jednak wybór odpowiedniego legowiska to często niemałe wyzwanie. Opiekun powinien zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar pupila, ale także materiał oraz formę. Obecnie w profesjonalnych sklepach zoologicznych można dostać wiele modeli, w tym także zadaszone legowiska dla psów. W artykule postaramy się przybliżyć ten temat oraz pomóc w podjęciu decyzji. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym wybór legowiska powinien być znacznie prostszy.

Praktyczny poradnik – jak wybrać legowisko?

Opiekunowie popełniają często jeden, podstawowy błąd – spieszą się przy podejmowaniu decyzji o legowisku dla swojego pupila. To niestety zwykle skutkuje tym, że kupujemy za małe posłanie lub w inny sposób niedostosowane do potrzeb czworonożnego przyjaciela. Opcji na rynku jest wiele – buda, zwykły kojec, a może zadaszone legowisko dla psów? Po pierwsze, podpowiadamy w kilku krokach, jak wybrać odpowiedni rozmiar.

1.     Zmierz psa

Podczas odpoczynku zmierz psa w jego najczęściej przyjmowanej pozycji. Każdy zwierzak ma inne preferencje, więc postaram się uchwycić standardową pozę. Najlepiej sprawdzi się zwykły centymetr krawiecki, którym zmierzysz długość, ale także szerokość psa. Warto do tego zapisać też długość psa leżącego z wyciągniętymi łapami. W legowisku ma być przede wszystkim wygodnie.

2.     Do wyniku dodaj 10-20 centymetrów

To zapewni większą swobodę ruchów oraz sprawi, że pupil będzie mógł nadal komfortowo używać swojego legowiska jeżeli lekko urośnie lub delikatnie zwiększy masę ciała.

3.     Wybierz formę legowiska

Ta decyzja powinna się opierać na obserwacji psa oraz preferencjach danej cechach rasy. Warto zasięgnąć rady u hodowcy czy innych znajomych, którzy mają podobnego pupila. Z pewnością doradzą, jeżeli samodzielnie będziemy mieli z tym problem. Oprócz zwykłych materacy z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zadaszone legowiska dla psów. Większość małych ras, takich jak yorki, maltańczyki czy pekińczyki preferuje właśnie taki rodzaj posłania, w którym mogą się schować. Warto dobrze obserwować zachowania swojego pupila, aby jak najlepiej dostosować się do jego wymagań.

Niezbędne informacje dla każdego opiekuna psa

Psy, które lubią spać zwinięte w kłębek, z pewnością docenią okrągłe i zamknięte legowiska. Jeżeli nasz ukochany pupil należy do bardziej bojaźliwych lub zwyczajnie ceni swoją prywatność, to być może lepszym pomysłem byłoby zadaszone legowisko dla psa lub kojec z wyższymi bokami. Większość dużych ras, które dodatkowo lubią się przeciągać podczas snu i często zmieniają pozycje, najlepszy będzie klasyczny materac. Tkanina powinna być miękka, a jednocześnie łatwa w czyszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here