Staniki do karmienia dla kobiet, które dopiero co urodziły dziecko, są naprawdę nieocenione. Kobieta, która właśnie została mamą, musi zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli zależy jej na zachowaniu jędrnego i kształtnego biustu, to same kremy mogą okazać się niewystarczające. Obowiązkowo trzeba kupić sobie biustonosz do karmienia we właściwym rozmiarze, ponieważ odpowiednio dobrana bielizna będzie trzymała biust. Ponadto, pomoże się uporać również z karmieniem dziecka piersią, co może szczególnie na początku sprawiać trudności. Zatem, czym kierować się wybierając staniki do karmienia?

Jak właściwie dopasować rozmiar biustonosza do karmienia?

Generalnie rzecz biorąc, staniki do karmienia powinny być dobrane tak samo, jak biustonosze do noszenia codziennego. Muszą one spełniać wszystkie warunki, które powinny być spełnione w wypadku biustonosza codziennego. Tylko wówczas będzie on w stanie prawidłowo podtrzymywać biust. A jest to bardzo ważne w przypadku mam karmiących piersią. Zatem konieczny jest taki dobór rozmiaru stanika, aby unosił on piersi do góry, sprawiał, że będą się one mieściły w miseczkach, a fiszbiny dokładnie przylegały do klatki piersiowej wokół piersi. Musimy zwrócić uwagę na to, aby biustonosz w żadnym wypadku nie naciskał na biust. Pas biustonosza powinien się trzymać na jednym poziomie zarówno z przodu, jak również z tyłu i przy tym nie może się on podnosić do góry.

Stanik do karmienia – jak go odpowiednio dobrać?

Jeżeli kupujemy staniki do karmienia to absolutnie nie powinnyśmy wybierać takiego modelu stanika, który jest większy tylko w obwodzie. Karmiącej mamie potrzebny będzie stanik z większą miseczką. Jeżeli miseczka będzie za mała, może to spowodować zator mleczny. Jeżeli złącze miseczek nie przylega odpowiednio do skóry, oznacza to, że miseczki są po prostu za małe. Niektóre staniki do karmienia wyposażone są w specjalną klapkę, która zapinana jest na sutku. Sprawia to, że kobieta może znacznie łatwiej dostać się do piersi i podać ją dziecku. Warto wiedzieć, że to nie ramiączka sprawiają, że biust jest na swoim miejscu, ale jego obwód pod biustem, dlatego też ramiączka nie muszą być za szerokie. Kobieta podczas karmienia bardzo często odpina ramiączka – wszystko po to, by dziecko miało zdecydowanie lepszy dostęp do piersi. Najlepiej sprawdzą się takie zapięcia, które znajdują się na granicy miseczki oraz ramiączka. W przypadku bielizny do karmienia warto zrezygnować z modeli fiszbinowych, ponieważ te na pewno będą przeszkadzały świeżo upieczonej mamie w spaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here