Skrzyniopalety – czym są i do czego są używane?

0
1440

Skrzyniopalety to pojemniki wielkogabarytowe stosowane do magazynowania oraz transportu produktów. Ich praktyczne właściwości i liczne zalety sprawiają, że opakowania te są chętnie wykorzystywane w wielu najróżniejszych branżach.

Czym się charakteryzują skrzyniopalety?

Skrzyniopalety, w przeciwieństwie do tradycyjnych skrzyń drewnianych, wykonane są z plastiku. Dzięki wykorzystaniu tego materiału mają bardzo dużą odporność, a także są tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. Cechują się dużymi gabarytami oraz dużą pojemnością. W procesie produkcji skrzyniopalet wzmacnia się je dodatkowymi elementami. Dzięki nim w tych pojemnikach można przewozić ciężkie materiał o ostrych kantach, np. gruz, części samochodowe lub nawet substancje płynne. Skrzyniopalety plastikowe mogą być układane w stosy (sztaplowane), dzięki czemu jest możliwe zmieszczenie większej ich liczby na ograniczonej powierzchni. Mogą być przewożone wózkami widłowymi lub ręcznymi, a palety z płozami można obracać o 360°, co znacząco ułatwia rozładunek.

Co więcej, tworzywo sztuczne, z którego wykonuje się skrzyniopalety, jest szybkie do wyczyszczenia, a gładka powierzchnia łatwa do umycia. Utrzymanie w czystości palet nie stanowi problemu także z powodu zaokrąglonych krawędzi oraz płóz, które zapobiegają gromadzeniu się brudu i kurzu w trudno dostępnych miejscach. Skrzyniopalety dostępne w sklepie https://magazynuj.pl/ posiadają atesty PZH, co oznacza, że w tych opakowania można przechowywać żywność, niektóre kwasy oraz substancje żrące. Są również odporne na warunki atmosferyczne, działanie wody oraz uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania.

Zastosowanie skrzyniopalet

Wykorzystanie skrzyniopalet jest szerokie, są to opakowania uniwersalne, stosowane w wielu branżach. Z powodu wysokiej wytrzymałości używa się ich m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, budownictwie, ogrodnictwie, w transporcie. Ich główne zastosowania to przechowywanie towarów oraz sposób na ich przewóz. W skrzyniopaletach można umieszczać zarówno małe przedmioty, jak i te duże, ciężkie. Mogą służyć do magazynowania warzyw i owoców oraz przewożenia żywności.

Duży wybór palet umożliwia dobranie sprzętu do indywidualnych potrzeb klientów. Podstawowe kryterium wyboru to rozmiar. Można zdecydować się na wymiary 1200 × 800 mm lub 1200 × 1000 mm. Skrzyniopalety różnią się także wykończeniem; mogą być pełne lub ażurowe. Do wyboru jest też podstawa palet: pełne stopy, koła lub 2–3 płozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here