Każdego roku przychodzi taki czas kiedy to wielu z nas staje przed problemem rozliczenia swoich dochodów, które osiągnęliśmy. Bez względu na to czy posiadamy wiedzę z zakresu podatków czy też jesteśmy w tym temacie kompletnymi laikami to obowiązek rozliczenia się i tak na nas ciąży.

Na całe szczęście dziś jest o wiele to prostsze niż w przeszłości. Możemy bowiem skorzystać z prostych i bardzo intuicyjnych narzędzi pozwalających na rozliczenie Pit 37 online. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo wygodne, lecz pozwala również na dość sporą oszczędność czasu.

A jak to wyglądało w przeszłości?

Otóż na pewno starsze osoby a być może także i Ci nieco młodsi doskonale pamiętają, że kiedyś o obecnej usłudze Twój e-PIT można było tylko pomarzyć. Wówczas aby złożyć deklarację podatkową konieczne było to by najpierw wypełnić formularz w sposób ręczny (w późniejszych czasach można to było już wykonać programami) a potem wysłać lub też osobiście zanieść go do właściwego ze względu na nasze miejsce zamieszkania Urzędu Skarbowego. Taka dość skomplikowana procedura powodowała, że wiele osób (szczególnie tych nieco starszych i w podeszłym wieku) po prostu nie radziła sobie z wypełnianiem tak skomplikowanych na pierwszy rzut oka tabel.

PIT 37

Pewną odpowiedzią na takie problemy było stworzenie bezpłatnych punktów w których specjaliści pomagali w rozliczeniu deklaracji. Oczywiście dodatkowe trudności spotykały tych, którzy osiągali dochody z wielu źródeł. Kiedy ktoś posiadał bowiem na przykład akcje i z tego tytułu otrzymywał dywidendy to również należało się z tego rozliczyć już na kolejnych formularzach. Dlatego też trzeba przyznać, że dzięki wprowadzeniu usługi Twój e-PIT dziś procedura jest o wiele łatwiejsza i właściwie zupełnie bezstresowa. Czasami wydaje się nawet, że jest ona nieco niedoceniana przez naszych rodaków.

Trudno tutaj wyrokować dlaczego tak się dzieje. Być może po prostu coraz mniejsza ilość osób pamięta o tym, że jeszcze kilkanaście lat temu rozliczenie PIT 37 było aż tak skomplikowane. Niemniej jednak bez względu na wszystko trzeba się po prostu bardzo mocno cieszyć, że wreszcie wszystkie te procedury zostały tak ułatwione. Do pełni szczęścia właściwie brakuje naszym rodakom już tylko osiągania wyższych dochodów, lecz należy wierzyć, że i taki czas wkrótce do nas zawita. Oczywiście zaznaczmy, że jeśli wciąż mamy jakieś wątpliwości na temat naszej deklaracji podatkowej to dalej mamy możliwość przeprowadzenia konsultacji ze specjalistami, których znajdziemy właściwie w każdym już mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here