Jeden z mniej znanych zabiegów estetycznych polega na wykonywaniu mikronakłuć powodujących mobilizacje regeneracji skóry. Można go wykonywać przez cały rok, nawet jeśli opalamy się latem – nie jest to przeciwwskazanie. Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa? Jest to zabieg łączący ze sobą dwie główne czynności. Polega na nakłuciu skóry przy pomocy mikroigieł oraz generowaniu fal radiowych, które będą skierowane do miejsca nakłucia. Igły docierają do różnych głębokości skóry, nawet do ok. 3,5 mm wewnątrz skóry właściwej. Dzięki temu stymulujemy głębokie warstwy. Zabieg powoduje również korzystne zmiany na poziomie naskórka, a więc zajmujemy się bardziej płytkimi zmianami skórnymi.

Po wykonaniu zabiegu bardzo szybko widać zalety radiofrekwencji mikroigłowej. Już po kilku dniach skóra staje się lepiej ukrwiona, dotleniona, a co za tym idzie – lepiej odżywiona. Dochodzi do zwężenia porów, zmniejszenie drobnych zaczerwienień oraz mniejszego przetłuszczania się skóry. Wszystkie zmiany mogą trwać jeszcze przez okres ok. 3 miesięcy po zabiegu, bowiem mamy tu do czynienia z regeneracją i przebudową kolagenu oraz elastyny. W rezultacie skóra staje się bardziej elastyczna, jak również napięta.

Radiofrekwencja mikroigłowa (określana często skrótem RF) jest jednym z najlepszych zabiegów estetycznych jakie zostały wdrożone przez ostatnie kilka lat na świecie. Można je wykonać we wrosinski.pl. Ta metoda jest nawet nazywana liftingiem bez skalpela, a więc nie można obok niej przejść obojętnie. Zyskujemy jędrność i napięcie skóry w określonym obszarze ciała. Pozwala to na likwidację zmarszczek, wyrównanie powierzchni i kolorytu skóry oraz na korektę owalu twarzy.

Ten zabieg jest niezastąpiony nie tylko, gdy chcemy lepiej wyglądać, lecz także jeśli chcemy pozbyć się blizn. Ich leczenie poprzez radiofrekwencję mikroigłową jest zdecydowanie bardziej skuteczne niż wszystkie inne metody, jakie były stosowane do tej pory.

Wiemy już, czym jest radiofrekwencja mikroigłowa, a jakie są wskazania do stosowanie tego zabiegu? Jest ich wiele, ale najważniejsze to zmarszczki pojawiające się w trudno dostępnych miejscach, zwiotczała i mało jędrna skóra na ramionach, brzuchu czy pośladkach – szczególnie po okresie ciąży lub intensywnym odchudzaniu. Inne wskazania to skóra trądzikowa i atroficzna, przebarwienia, rozstępy i cellulit. Zupełnie oddzielną i bardzo ważną kwestia jest też leczenie nadpotliwości, a to już nie ma związku z estetyką, lecz komfortem życia

Jak widać paleta wskazań i możliwości jest bardzo szeroka. Zalety radiofrekwencji mikroigłowej można docenić bardzo szybko, a sam zabieg jest ogromnie precyzyjny i bezpieczny. Dokładnie wiemy, jak głęboko skóry docierają mikroigły oraz z jaką temperaturą oddziałujemy. Ceny zabiegu uzależnione są od miejsca działania aparatury. Jeśli zdecydujemy się na poprawę wyglądu za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej, należy dokonać konsultacji, aby można było dobrać odpowiednią moc urządzenia oraz głębokość penetracji mikroigieł. Zabieg jest prowadzony przez lekarza, a więc jest w pełni bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here