Masz na nogach nieładne pajączki? Często puchną ci nogi i są ociężałe? To mogą być problemy z żyłami. Może warto pomyśleć o wizycie u lekarza od żylaków, czyli u flebologa.

Dbaj o swoje żyły

Zdrowe naczynia krwionośne są ważne. Dlatego warto o nie dbać. Regularne ćwiczenia (nawet w postaci spacerów) i zdrowie odżywianie to podstawa. Ale warto też żyły i tętnice wspomagać odpowiednimi substancjami, żeby były elastyczne i mocne. Każdy lekarz od żylaków wskaże substancję, które poprawią kondycję naczyń krwionośnych. Wiele z nich znajduje się w jedzeniu, inne można kupić w aptece. Najważniejsze to rutyna i witamina C. Rutyna w dużej ilości znajduje się m.in. w niepalonej kaszy gryczanej czy brokułach. Witamina C to przede wszystkim owoce i warzywa.

Z czym zgłosić się do flebologa?

Gdy pojawią się problemy z żyłami, nie zwlekaj, tylko udaj się do lekarza. Najlepszy będzie oczywiście lekarz od żylaków. Flebolog to specjalista, który o naczyniach krwionośnych wie praktycznie wszystko. Co powinno cię zaniepokoić? Pajączki, żylaki, bóle nóg, częste skurcze łydek, opuchlizna. A także bóle odbytu – to mogą być hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Bezwzględnie i to szybko musisz pójść do lekarza lub kliniki flebologii, gdy ból nogi jest bardzo mocny, noga jest cieplejsza niż normalnie czy zaczerwieniona. To może być bardzo groźna zakrzepica.

Klinika flebologii czy flebolog Warszawa – co wybrać?

Przy problemach z żylakami chcesz oczywiście znaleźć najlepszego specjalistę. W Warszawie jest sporo specjalistów z tej dziedziny. Ale co lepsze – flebolog Warszawa czy Klinika flebologii.Wybór zależy od problemu. Jeśli potrzebujesz konsultacji, bo np. w rodzinie były przypadki żylaków i chcesz sprawdzić, czy u ciebie też wystąpią lub masz niewielkie pajączki, to lekarz od żylaków na początek wystarczy. Jeśli natomiast problem jest większy lub chcesz się poddać zabiegowi, to zdecydowanie lepsza będzie klinika flebologii. W klinice znajdziesz nie tylko flebologa, ale także innych specjalistów, którzy przeprowadzą odpowiednie badania, aby zdiagnozować twój problem. Po postawieniu diagnozy zostanie ustalona procedura leczenia i ewentualnej rehabilitacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here