Nasturcja to niezwykle popularny kwiat, który jest używany nie tylko w ogrodzie, ale także w kuchni i w ziołolecznictwie, dzięki czemu ma ogromne właściwości. Nasturcja właściwości posiada tak duże, że jest to kwiat, który pozwala uleczyć różne choroby, a przy tym świetnie smakuje także na talerzu. Dlatego warto mieć tę roślinę w swoim ogrodzie.

Nasturcja właściwości – jakie warto poznać?

Przede wszystkim można jej używać do poprawy kondycji włosów i skóry oraz zębów. Warto też dodać, że nasturcję używa się w ziołolecznictwie, przez co jest często dodawana do różnych ziół i mikstur, które pozwalają szybko wyzdrowieć. Roślina ta jest również znana ze swoich właściwości leczniczych na zaparcia.

Czy można jeść nasturcję?

Jest to kwiat, który można spokojnie i bez obaw używać w kuchni, jako dodatek do sosów czy sałatek. Świetnie nasturcja jadalna będzie się prezentować na niedzielnym obiedzie. Warto też dodać, że nasturcja jadalna jest dodawana również do różnego rodzaju tortów.

Co może wyleczyć nasturcja?

Roślina ta ma ogromne właściwości lecznicze i oprócz tego, że pomaga w zaparciach i różnych dolegliwościach bólowych, to można jej użyć także do zagojenia ran. Warto mieć przygotowany napar z nasturcji, który znakomicie będzie przyspieszał leczenie przeziębienia czy grypy w okresie jesiennym, czy zimowym. Nasturcje mogą również niwelować uczucie świądu.

Jak przygotować napar z nasturcji?

Do przygotowania naparu z tego kwiatu potrzebne będzie użycie łyżeczki ususzonych roślin lub około dwóch łyżeczek świeżych liści nasturcji. Następnie kwiat trzeba zalać wrzątkiem i pozostawić do zaparzenia na około piętnaście minut. Przed wypiciem dobrze jest napar przecedzić i można taki napój stosować przy chorobach gardła, czy zmniejszonej odporności.

Dzięki temu, że rośliny te mają tak ogromne właściwości, są popularne wśród ogrodników. Dobrze jest mieć różne odmiany tego kwiatu w swoim ogrodzie, przez co można je używać na różne sposoby. Nasturcje można ususzyć, co pozwoli nam stosować napary i nalewki z tej rośliny również zimą czy jesienią. Warto też dodać, że stworzenie napoju jest bardzo proste, a jego właściwości lecznice są tak ogromne, że dobrze mieć zapas takiej nalewki w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here