Na przestrzeni ostatnich lat widać, jak zmieniała się seksualność Polaków. Stajemy się bardziej otwarci na różne sposoby przeżywania przyjemności, na swoje potrzeby, marzenia, fantazje. Próbujemy, nieraz z dobrym skutkiem, eksperymentować, wykraczać poza utarte schematy i po prostu dobrze się bawić. Widać to nie tylko u młodych, zazwyczaj otwartych na eksperymenty, ale również u par z długim stażem, szukających sposobów na zburzenie monotonii.

Od czego by tu zacząć?

Wbrew mniemaniu wielu osób, mężczyzn w szczególności, penetracja wcale nie musi być najważniejszym elementem zbliżenia. Zanim dojdzie do niej wypadałoby przejść przed etap równie ważny, a dla niektórych nawet ważniejszy. Gra wstępna, bo to o niej mowa, bywa mocno niedoceniana. A to przecież od niej może zależeć czy nabierzecie ochoty na seks na tyle, by faktycznie przyniósł on przyjemność i spełnienie, a nie był tylko formalnością, kojarzoną z weekendowym wieczorem. To właśnie podczas gry wstępnej można mocno popuścić wodze fantazji, rozpalić zmysły, nabrać na siebie ochoty. Bywa  wielokrotnie dłuższa niż samo zbliżenie i przynosząca równie dużo satysfakcji. Na poziomie fizycznym może niekoniecznie, ale przecież nie tylko ciało gra rolę – liczy się również to, co dzieje się w mózgu, duszy, umyśle. Psychika, zwłaszcza u kobiet, gra bardzo dużą rolę, stąd też wyjątkowa rola gry wstępnej. Ta może mieć różnorakie oblicza. Miłe słowa, romantyczny spacer, pieszczoty, pikantne zdjęcia, zmysłowy masaż, wspólna kąpiel, erotyczne gry dla par (https://www.erotino.pl/38-gry-erotyczne).To tylko niektóre z nich, ale przecież pomysłów jest dużo, dużo więcej. Gra wstępna może trwać bardzo długo, jednak późniejszy, bardziej fizyczny, etap zbliżenia też przecież warto przedłużyć.

I jak zbyt szybko nie skończyć?

W relacjach damsko – męskich widać często, że ciała nie do końca są kompatybilne. Potrzebują innego rodzaju stymulacji, inaczej reagują na pieszczoty, inną też rolę gra w nich orgazm. Różnice są bardzo mocno widoczne i na poziomie fizycznym i psychicznym i zbyt duże, by się o nich teraz rozwodzić. W skrócie można jednak powiedzieć, że kobiety zazwyczaj potrzebują więcej, niż panowie są w stanie im dać. I dłużej.

Coraz częstszą przyczyną wizyt mężczyzn u seksuologów są problemy z erekcją. Zarówno z jej wywołaniem, jak i czasem trwania. Nakłada się na to wiele czynników, z których najczęściej wymienia się stres, zmęczenie, złą dietę, brak aktywności fizycznej. Na szczęście panowie, jeśli tylko odważą się przyznać do swojej niedyspozycji, mogą korzystać z całego szeregu środków pomocniczych. Zarówno farmakologicznych, jak i akcesoriów. Do najpopularniejszych zalicza się na przykład pierścienie erekcyjne (https://www.erotino.pl/36-pierscienie-erekcyjne-na-penisa), czyli specjalne opaski uciskowe, bardzo skuteczne, dyskretne i mało krępujące w używaniu. Jest to prosty sposób, by móc zwiększyć swoje możliwości łóżkowe i sprawić kobiecie większą satysfakcję.

Zresztą trend sięgania po akcesoria dla dorosłych jest szerszy. Wizyta w sex shopie nie wywołuje już rumieńców wstydu – zresztą internetowe sklepy dla dorosłych są dużo popularniejsze i dyskretniejsze. Zachęcają do eksperymentów, podpowiadają rozwiązania i dają możliwość, o których jeszcze niedawno nikomu się nie śniło. Wibratory dla par,  https://www.erotino.pl/54-wibratory-dla-par, nie są już novum ani tematem tabu, a obecna sytuacja epidemiczna wręcz zwiększa na nie popyt.

I chyba dobrze, że ta, tak przecież ważna, strefa naszego życia zyskuje inne oblicza. Że staje się czymś, co kojarzy się z obopólną przyjemnością, przezywaną na różnorodne sposoby i nie sprowadzoną jedynie do niezręcznych i pospiesznych ruchów przy zgaszonym świetle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here