Przegląd ręcznie robionej biżuterii ślubnej

0
673

Jak wyglądają trendy ręcznie robionej biżuterii ślubnej dla lata 2021 roku? Sprawdzamy w sklepie internetowym decolove.pl. Estetyka produktów jest różnorodna i przyszłe Panny Młode mają szeroki asortyment do wyboru. Można postawić na szyk i elegancję, lekkość lub też duże kwiatowe elementy. Dominuje biel, srebro i złoto. Na każdym kroku podkreślane jest także, że produkty handmade są wyjątkowe i wyróżniają się na tle standardowej sklepowej biżuterii. W końcu nie rzadko ozdoba występuje tylko w jednym egzemplarzu na specjalne zamówienie.

Jedwab jako element biżuterii

Przykuwającym oko elementem ręcznie tworzonej biżuterii jest popularność występującego materiału jakim jest jedwab. Używany jest on najczęściej w odcieniach bieli, beżu czy lekkiego różu. Ma on za zadanie odwzorowywać kwiaty i ich lekkość. Panna Młoda, która wybierze taką biżuterię, doda sobie dziewczęcości i delikatności. Płatki kwiatów nie rzadko okalają inne elementy takie jak złoto, srebro czy perły. Z pewnością dzięki lekkości materiału taka biżuteria ślubna pięknie prezentuje się w tańcu i na wietrze.

Dostojne i eleganckie perły

Perły występują w biżuterii ręcznie robionej jako element dopełniający kompozycję tak jak w przypadku jedwabiu lub też jako dekoracja grająca pierwsze skrzypce. Idealnie nadają się do eleganckiej stonowanej biżuterii, gdzie wyeksponowana jest jedna połyskująca perła lub kilka mniejszych. Będzie to doskonały wybór dla osoby poszukującej minimalistycznej biżuterii. Perły najczęściej komponowane są w towarzystwie złota, które dodaje im wdzięku.

Naturalność i kwiaty

Zauważalny jest powtarzający się temat kwiatów, natury czy wianków. Są to różne formy kolczyków, naszyjników, pierścionków czy bransoletek. Ich kształt i wielkość zależy od rośliny, na jakiej były wzorowane. Ręcznie robiona biżuteria ślubna inspiruje się m.in. orchideą, irysami czy hortensją. Często spotykany jest także motyw ostrokrzewu, który wykonywany jest za pomocą złota i zielonych kryształków.

Niekonwencjonalna biżuteria

Standardem jest, że Panna Młoda założy kolczyki, naszyjnik, pierścionek czy bransoletkę. W ręcznie robionej biżuterii ślubnej możemy spotkać nieco więcej propozycji. Do dyspozycji mamy m.in. nausznice wykonane z jedwabiu, złota i srebra czy szeroką gamę ręcznie plecionych broszko-szpilek. Te drugie wykonywane są także z jedwabiu i dodatkiem pereł. Można z ich pomocą przytrzymać szal czy udekorować marynarkę.

W ręcznie robionej biżuterii ślubnej widoczne są trendy takie jak lekkość, natura i kwiaty. Mamy jednak wciąż trochę klasyki w postaci złota czy pereł. Zdecydowanie każda Panna Młoda znajdzie coś, co będzie odpowiadać jej gustom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here