Kriolipoliza – skuteczna broń z otyłością

0
1497

Nadchodzi taki przełomowy dzień w Twoim życiu, w którym czujesz, że już przyszedł najwyższy czas, aby coś ze sobą zrobić. Dla siebie, dla partnera, dla szafy, w której spoczywa kolekcja przyciasnych rzeczy.

Potem przychodzi ten nerwowy czas przeszukiwanie internetu, aby zapoznać się ze współczesną technologią medyczną i kosmetyczną. Co może pomóc, a co ewentualnie zaszkodzić. Aż w końcu stajesz przed dylematem, w czyje ręce się oddać.

Jednym z rozwiązań, które daje mi szeroką wiedzę są prezentacje możliwości sprzętu. Pare dni tematu, miałem okazję brać udział w eleganckiej prezentacji możliwości sprzętu medyczno-kosmetycznego w salonie Jacques Andre Hair &SPA. Wykład poprowadziła Pani Karolina Marcinkowska – wyjątkowy autorytet w świecie medycyny estetycznej.

Synergia między człowiekiem a maszyną

Wiedzy nigdy nie za mało. Sam doświadczyłem, jak ważny jest profesjonalny sprzęt w połączeniu z wykwalifikowanym i doświadczonym personelem. Rozsądne jest, aby na wstępie poszukiwań dowiedzieć się, jakie certyfikowane urządzenia posiada dany salon. Jako klient ma prawo posiadać wiedzę o urządzeniach jak i kompetencjach kosmetologów, zanim zapłacę za usługę i poddam się świadomie zabiegowi. Takie pytanie bywa często niewygodne dla personelu w salonie. Lawirują z odpowiedzią, aż w końcu podają mi mało przekonywujące dane. Nie uwierzycie, jak wyeksploatowany często bywa sprzęt w salonach kosmetycznych. Od dawna urządzenia nie trzymają swoich parametrów, jakie posiadały przy zakupie. Bywa, że jest to złudna oszczędność na serwisie, a czasem zwykły brak wiedzy czy zwykłe zaniedbanie. Płacisz nie małe pieniądze, poświęcasz cenny czas, każdego ranka przed lustrem poszukujesz pozytywnych zmian … a ich brak. Potem rozczarowanie i frustracja. Dlatego, tak ważne jest dla mnie, czym i gdzie będzie robiony zabieg. W końcu płacę za efekt i bezpieczeństwo. Oczekuję gwarancji, że nic poważnego mi się nie stanie.

Każdy z nas chciałby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z określonych miejsc swojego ciała. Ja mam go za dużo na brzuchu. Żyje aktywnie, prowadzę zdrowy tryb życia, a mimo wszystko mój brzuch wciąż uwypukla się z męskich kształtów. Nie jest to seksi i świadczy o drobnym zaniedbaniu. Lecz otyłość brzuszna u mnie nie jest wynikiem lenistwa, a niekorzystnego trybu życia jaki prowadzę. Jak się dowiedziałem u Pani Karoliny Marcinkowskiej, to głównie stres jest sprawcą takiego stanu rzeczy. Osłabia on metabolizm, co powoduje u mnie wyrzut ogromnej ilości kortyzolu. On zaś odpowiedzialny jest za magazynowanie i budowanie tkanki pełnej tłuszczy. Do tego dochodzą nieregularne posiłki i to wszystko doprowadza do autoagresji w moim organiźmie. Wyjściem z problemu wydaje się być urządzenie do kriolipolizy – trwałego usuwania komórek tłuszczowych z organizmu. Brzmi groźnie, ale zabieg całkowicie jest bezbolesny i trwa 70 min. Sam widziałem jak on przebiega.

Wydaje się, że obecnie na rynku jest to najciekawsza propozycja skutecznej walki z otyłością punktową. Zabieg ten polega na termicznym i selektywnym uszkodzeniu komórki tłuszczowej. Dokonuje się to za pomocą specjalnej głowicy, gdzie jej temperatura waha się między -8C a -10C. Powoduje to zamrożenie a następnie uszkodzenie konstrukcji komórki tłuszczowej. Powstaje wtedy kaskada zapalna, gdzie nasz organizm automatycznie przystępuje do procesu wydalania poprzez wątrobę uszkodzonych komórek tłuszczowych. Po każdym zabiegu zmniejsza się ilość komórek tłuszczowych w zakresie 15-30%, co zapewnia widoczne rezultaty. Im mniej komórek tłuszczowych w moim pasie brzusznym, tym mniejsze ryzyko na ponowne przytycie. Pewne predyspozycje do tycia odziedziczyłem, a mój tryb życia jedynie przyspiesza i uwypukla te partie. Dlatego uważam, że to dobry pomysł, aby rozsądnie czerpać z technologii kriolipolizy, dla poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, gdyż stosowane są specjalne membrany przeciwodmrożeniowe.

Efekty są namacalne już po kilku tygodniach, kiedy nasz organizm z wolna metabolizuje uszkodzone tłuszcze. Są również stałe, gdyż w miejscu zabiegu komórki tłuszczu nigdy więcej się nie pojawią. Z tego co widziałem, to można zejść z obwodem w pasie nawet o kilkanaście centymetrów. Dzięki takiej prezentacji nabrałem zaufania do zabiegu jak i poznałem osobiście personel. Ma to dla mnie ogromne znaczenie. Gdyż, to ludzie posiadający odpowiednią wiedzę i kwalifikacje dokonują na moim ciele pewne modyfikacje. Warto ich poznać i zbudować zaufanie. Salon Jacques Andre Hair & SPA to miejsce, w którym czuje się bezpiecznie i mam zapewnioną profesjonalną obsługę. A tym czasem zapiszę się na zabieg i opowiem o moich wrażeniach. Do kolejnego artykułu.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułCienkie włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here