Nie od dziś wiadomo, że to co jemy wpływa na na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie inaczej jest z psami. Dlatego tak istotną kwestią jest ich prawidłowe żywienie.

Czym właściwie jest monobiałkowa karma dla psa?

Głównym celem użycia karmy monobiałkowej, inaczej monoproteinowej, jest diagnostyka i leczenie nietolerancji pokarmowych u zwierząt. Według dietetyków i specjalistów od żywienia, najbardziej uczulającym składnikiem psiej karmy jest kurczak i wszelkiego rodzaju zboża. Niestety, występują one często w składzie popularnych karm. I tu z pomocą przychodzi monobiałkowa karma dla psa, która jest pozbawiona zbóż, a mięso kurczaka zastąpione jest mięsem z dzika, kaczki, jagnięciną lub rybami.

Jakie psy powinny być karmione dietą monobiałkową?

Generalnie z monobiałkową karmą dla psów, taką jak np. https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-psa_Karma-monobialkowa-dla-psa-242.html mogą być karmione wszystkie nasze czworonogi, niezależnie od rasy i stanu zdrowia. Jest jednak grupa psów, którym takie żywienie należy szczególnie polecić.

Pierwszą grupą są psy z alergią pokarmową lub wrażliwym układem pokarmowym. Jeśli pies cierpi na gazy, wzdęcia, czy wymioty, to pewnie ma wrażliwe jelita i trzeba się zastanowić nad zmianą karmy. Składniki powodujące niepożądane reakcje przewodu pokarmowego należy zastąpić monobiałkową karmą dla psów. Najpierw podajemy karmę jednego rodzaju sprawdzając jak reaguje na nią nasz pupil. Jeśli objawy nie ustąpią, powinniśmy spróbować monobiałkowej karmy, w której źródłem białka jest mięso innego zwierzęcia. Powtarzając te kroki z pewnością uda nam się ustalić źródło uczulenia i je skutecznie wyeliminować.

Drugą grupą są psy wybredne. Niektóre czworonogi, tak jak i ich właściciele, mają własne upodobania kulinarne. Bywają przy tym uparte i trudno trafić w ich gust. Może to powodować problemy z dostarczeniem psu odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Rozwiązaniem tego problemu może być monobiałkowa karma dla psa. Podając psu monoproteinową karmę łatwo możemy zweryfikować, czy jego ulubionym źródłem białka są ryby, kaczka, czy może dziczyzna.

Trzecią grupą, a właściwie powodem, dla którego warto sięgnąć po monobiałkową karmą dla psa, jest właściwe zbilansowanie diety. Psy z natury są zwierzętami raczej mięsożernymi i białko stanowi istotny składnik ich diety. Dlatego warto zadać sobie trud, żeby odryć jaki rodzaj mięsa najbardziej służy naszemu pupilowi. Może się okazać, że np. jesienią i zimą nasz pies ma lepszą kondycję jedząc mięso z kaczki, której białko jest bogate w substancje wzmacniające jego odporność. W okresie letnim natomiast możemy chcieć odchudzić naszego czworonoga. Wtedy sięgnijmy po monobiałkową karmą dla psa z łososiem, który jest bogaty w lekkostrawne białko oraz aminokwasy i kwasy tłuszczowe Omega.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here