Będąc już wytrawnym tenisistą na zaawansowanym poziomie szukasz nowych rozwiązań do swoich serwisów. Pomocne mogą być taktyczne zastosowania w serwisach i zaawansowane technologie jakie wykorzystują rakiety tenisowe. Forhend to podstawowe uderzenie stosowane w serwisie. Aby skutecznie i efektywnie wykorzystać potencjał forhendu warto doszlifować tą technikę bez względu na zaawansowanie zawodnika. Istotnymi aspektami podczas treningu forhendu jest wzrok, który cały czas musi być skupiony na piłce. W celu zwiększenia dynamiki uderzeń trzeba pogłębić ugięcie kolan oraz zwiększyć skręt wraz z przyspieszeniem ruchu ręki. Przy mocnym odbiciu z nóg uderzenie wykonywane jest w powietrzu, a po serwisie ciało idzie za piłką.

Jak zwiększyć dynamikę forhendu?

Istotnym aspektem w forhendzie są chwyty rakiety. Najczęściej polecane są dwa rodzaje: wschodni oraz pół – zachodni. Pierwszy z nich, wschodni, to chwyt stosowany podczas gry na szybkich nawierzchniach. Bardzo dobrze zagrywa płaskie i mocne piłki. Jednak podczas zawodów, gdzie przeciwnik przesyła piłki z top spinu można mieć trudności z przyjęciem. Z kolei chwyt pół zachodni stosowany jest przez większość zawodników. Jest popularny, dzięki sprawdzaniu się na każdej nawierzchni. Głębszy od chwytu wschodniego, dlatego warto uważać na zagrywkę. Aby piłka była przed nami. Następnym aspektem efektywnej gry jest ustawienie na nogach. Przy forhendzie nasze nogi powinniśmy szeroko rozstawić, na szerokości ramion. Podczas wykonywania skrętu ciężar ciała przenosi się na prawą nogę, a lewa zostaje odciążona.

Jakie aspekty są ważne w zwyciężaniu?

Z reguły bekhend to uderzenie słabsze od forhendu, choć również bardzo ważne. Aby stał się mocnym uderzeniem należy więcej czasu poświęcić na trening. Istotnymi aspektami są chwyty oraz skręty tułowia. W zaawansowanej grze bekhend oburęczny powinien wykorzystać prawą ręką do trzymania rakiety chwytem kontynentalnym, zaś lewą ręką do trzymania rakiety chwytem wschodnim forhend owym. Poprawny skręt w dużym stopniu decyduje o sile uderzenia. Przy bekhendzie skręt jest głęboki, czyli podczas skrętu tułowia pokazujemy przeciwnikowi część pleców. Podczas treningów wspomagającego nasze techniczne uderzenia ważne jest spojrzenie na nasze rakiety tenisowe, czy są w odpowiednim stanie technicznym i jak czujemy je w naszych dłoniach. Przed wyjściem na kort warto sprawdzić stan swojej rakiety, być może potrzebuje wymiany lub lekkiej poprawki. Aby zapoznać się z najnowszymi nowinkami technicznym warto odwiedzić profesjonalny sklep. Dobrym przykładem są najnowsze rakiety tenisowe w sklepie SportClub.com.pl, różnych znanych marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here