Każdy rodzic ma inne podejście do wyboru stroju komunijnego dla syna – niektórzy preferują tradycyjne rozwiązania, a inni chcą, aby ich dziecko było ubrane bardzo elegancki. Dobrą wiadomością jest to, że dobranie garnituru dla małego chłopca jest z reguły nieco łatwiejsze niż dobranie sukienki dla dziewczynki. Trzeba przy tym pamiętać, że najważniejsze jest to, aby dziecko czuło się komfortowo. Podpowiadamy, jakie są najmodniejsze fasony garniturków komunijnych dla małych mężczyzn i jak je wybrać.

Jak wybrać elegancki garnitur dla dziecka?

Stylowy garnitur, którego nie powstydziłby się dorosły mężczyzna – to cel, jaki chce osiągnąć coraz więcej rodziców, kiedy wybierają dla swojego syna strój na uroczystość Pierwszej Komunii. Inspiracja najczęściej przychodzi z internetu. Dobór stroju dla małego dżentelmena jest trudny, ponieważ musi spełniać funkcję estetyczną i być komfortowa. Elegancja, jaką wymusza doniosła uroczystość to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Młodzi chłopcy nie zawsze chcą ubrać elegancki garnitur, ponieważ taki typ odzieży nie należy do najwygodniejszych.  Dobór odpowiednich elementów garderoby sprawi, że przystojny dziewięciolatek będzie zachwycać elegancją. Nawet jeśli chłopiec podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej ubrany będzie w albę, to warto by pod nią ubrał eleganckie spodnie i koszulę. Dzięki temu po zakończeniu uroczystości odbywającej się w kościele będzie można go szybko przygotować do uroczystości w restauracji lub w domu w towarzystwie zaproszonych gości. O tym, jak atrakcyjny jest garnitur, decyduje przede wszystkim fason oraz modna barwa, którą można dopasować do typu urody dziecka. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie dobranie rozmiaru – w końcu garnitury to atrakcyjne stroje komunijne tylko wtedy, kiedy prezentuje się szykownie i estetycznie.

Co zrobić, aby dziecko czuło się wygodnie w stroju komunijnym?

Obecne dużą popularnością cieszą się nieco luźniejsze i swobodniejsze kompozycje, dlatego dziecko powinno czuć się komfortowo nawet w garniturze. Coraz częściej odchodzi się także od garniturów na rzecz zestawu spodnie, kamizelka i koszula, dlatego rodzice mogą również rozważyć takie rozwiązanie. Chłopięcą stylizację można także urozmaicić marynarką, które barwy będą kontrastować z kolorem spodni na kant lub koszulą z kolorowymi guzikami. Poza tym w modzie (jak zawsze) jest oczywiście klasyka i proste, ale wciąż eleganckie, rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się na garnitur szyty na zamówienie, musimy zmierzyć swoje dziecko, aby otrzymać potrzebne wymiary. Aby podać miarę potrzebną do uszycia garnituru dla chłopca, musimy zmierzyć długość alby mierzona od punktu na karku, na wysokości ramion do ziemi bez butów oraz obwód klatki piersiowej mierzony na koszulce. Pozostałe wymiary zazwyczaj wyznacza sam producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here