Biustonosze plus size – czym się kierować przy wyborze?

0
1432

Każda kobieta ma prawo czuć się atrakcyjnie w tym, co nosi. I to niezależnie od noszonego rozmiaru. Dlatego zarówno przemysł odzieżowy, jak i bieliźniany musi dopasowywać się do potrzeb klientek, a nie odwrotnie. Właśnie to było motorem napędowym do stworzenia kolekcji biustonoszy plus size, które nie tylko modelują, ale również pozwalają przełamać kobiece kompleksy.

Plus size – co to za określenie?

Mianem „plus size” w przypadku bielizny określamy biustonosze, których obwód pod biustem ma więcej niż 85. Czyli, biustonosze plus size dedykowane są paniom o wymiarach powyżej 90 cm pod biustem. O ile kiedyś ich dostępność w sprzedaży była mocno ograniczona, dziś w swojej ofercie posiada je wiele marek bieliźnianych.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Po pierwsze: materiał. Biustonosze plus size mają do spełnienia bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest utrzymanie obfitego i ciężkiego biustu. Dlatego materiały, z jakich są szyte muszą charakteryzować się wysoką jakością i trwałością, albowiem tylko wtedy poradzą sobie z większymi obciążeniami. Należy również zwrócić uwagę na dzianinę, z jakiej zrobione są tylne skrzydełka. Nie może być zbyt cienka, ani nazbyt rozciągliwa. Optymalnym uzupełnieniem jest także zapięcie na trzy haftki oraz szeroki i stabilny tył, który pozwoli odpowiednio rozłożyć ciężar na powierzchni ciała i zabezpieczy przed wpijaniem. Nie bez znaczenia pozostają również ramiączka. W przypadku biustonoszy plus size powinny być szerokie oraz wypełnione miękką i amortyzującą wyściółką, która zwiększy komfort ich noszenia.

Po drugie: miseczki. Profesjonalne marki bieliźniane, które mają w swojej ofercie biustonosze plus size, najczęściej szyją miseczki z mocnych i bardziej wytrzymałych materiałów, które są mniej podatne na rozciąganie. Najlepiej można to zauważyć na przykładzie miękkich modeli, których dolna część miseczek jest uszyta w grubej dzianiny, góra zaś pozostaje lżejsza, a niekiedy nawet półprzezroczysta.

Po trzecie: fason. Biustonosze plus size są zwykle bardziej zabudowane. Czy to znaczy, że wykluczają noszenie bluzek o bardziej wyciętym dekolcie? Oczywiście, że nie! W sprzedaży znaleźć można wiele rozmaitych krojów. Część z nich posiada tak skrojone miseczki, że bez trudu pasują do bardzo głębokich dekoltów.

Jak dobrać rozmiar?

W poszukiwaniu idealnego biustonosza plus size pomocna będzie wiedza doświadczonej brafitterki lub tabela rozmiarowa. Decydując się na drugi wariant, należy w pierwszej kolejności zmierzyć obwód pod biustem i uzyskany wynik zaokrąglić (w dół) do pełnej piątki. Dopiero do takiego obwodu możliwe będzie dopasowanie miseczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here