Podjazd do garażu stanowi nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale także ozdobne. Prawidłowo wykonany stanie się synonimem komfortu, jak również ma szansę sprawić, że nasza posesja nabierze nowego charakteru. Aby się jednak tak stało należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które sprawią, że nasz podjazd będzie trwały i estetyczny. Jakich? Podpowiadamy.

Wjazd do garażu powinien być jednym z tych elementów na których warto się skupić planując budowę domu, o ile oczywiście przewidujemy powstanie garażu. Zakładając, że tak, to trzeba koniecznie zadbać o to, aby podjazd był wykonany z dbałością o każdy szczegół – zarówno techniczny, jak i estetyczny. W pierwszym przypadku jest to szczególnie ważne ze względu na to, aby po krótkim czasie użytkowania z elementu użytkowego i komfortowego, nie stał się jedynie szpecącym posesję, a czasem też niebezpiecznym.

Jak zaplanować wjazd do garażu?

Aby posesja była zarazem estetyczna i funkcjonalna, to koniecznie musi być dobrze zaplanowana. Kiedy pragniemy na niej zamieścić wjazd do garażu, to trzeba wygospodarować na niego odpowiednią przestrzeń, a więc także wziąć pod uwagę układ domu, jaki wszelkich ścieżek, chodników etc., które pojawią się na naszym terenie. Tutaj ważne jest, aby wzajemnie się one nie zakłócały i pasowały do siebie pod względem estetyki.

W przypadku powierzchni podjazdu, to przyjęło się, że jej szerokość nie powinna być mniejsza niż trzy metry, natomiast długość ma wynosić co najmniej 6 m. Ważna jest także grubość. Jeśli mówimy o samochodach osobowych, wówczas nie może być ona mniejsza niż 6 cm, natomiast dla ciężarowych odpowiednią będzie wynosząca minimum 8 cm.

Wjazd do garażu – jaki materiał zastosować?

Odpowiedź na pytanie z jakiego materiału wykonać podjazd należy znaleźć praktycznie na samym początku planowania jego powstawania. Mamy do wyboru wiele różnych opcji, a wśród nich między innymi takie jak: kostka brukowa, beton czy też kruszywa. To, na który wariant się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od budżetu jakim dysponujemy, a ponadto indywidualnych preferencji. Tutaj warto jednak mieć na uwadze fakt, że na wjeździe do garażu nie warto jest oszczędzać. Czasem lepiej jest nieco wydłużyć proces jego powstawania niż zainwestować w rozwiązanie, które po krótkim czasie trzeba będzie poprawiać. Z założenia wjazd ma być trwały, a więc posłużyć przez wiele lat, a tak stanie się tylko i wyłącznie wówczas, gdy podejdziemy do tematu jego budowy w sposób profesjonalny i rzetelny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here