Czy naprawa telefonów komórkowych musi być droga? Oczywiście, że nie! Aby nie przepłacać, warto wybrać sprawdzony serwis.

Awaria może przytrafić się każdemu

Nie ma znaczenia, czy w kieszeni nosimy flagowy model renomowanego producenta, czy budżetową wersję popularnego smartfona. Usterki elektroniki mogą przytrafić się niemal zawsze. Na część z nich wpływ mamy my sami, np. poprzez niewłaściwą eksploatację. Ale najczęściej mamy po prostu pecha. Co może się popsuć? Okazuje się, że niemal wszystko. Czasem drobna usterka jednego z podzespołów całkowicie wyłącza telefon z dalszego użytkowania. Naprawa telefonów wymaga wtedy dokładnej diagnozy w celu ustalenia źródła problemu.

Usterki mechaniczne

Do najczęstszych awarii tego typu należą pęknięcia ekranu. Wyświetlacz smartfona to jego najdelikatniejsza część. Mimo postępu technologii i nowych materiałów, to nadal ekran jest najbardziej podatny na zarysowania czy stłuczenie. W zależności od tego, jak bardzo rozległe są uszkodzenia, naprawa telefonów po upadku może oznaczać konieczność wydania nawet tysiąca złotych. Ale nie zawsze tak jest – czasem możliwe jest ponowne wykorzystanie wyświetlacza, a wymiany wymaga jedynie szkło ochronne. Tańsze są także naprawy polegające na wymianie stłoczonych plecków telefonu czy szkieł ochraniających obiektyw aparatów. Częstymi, choć relatywnie tanimi w naprawie są usterki złączy telefonu – np. gniazda ładowania czy złącza słuchawkowego. Naprawa telefonów, polegająca na wymianie uszkodzonego elementu to koszt ok 200 złotych

Uszkodzenia, których nie widać

Bywa, że telefon nie działa idealnie, choć z zewnątrz nie da się dostrzec nawet najmniejszej skazy. Przyczyną niewłaściwego działania mogą być usterki wewnętrznych podzespołów. Może też jednak być tak, że źródłem problemów jest oprogramowanie. Przestarzałe, nieaktualizowane lub o nieobsługiwanej wersji. Naprawa telefonów może odbyć się bez otwierania sprzętu – podpięcie interfejsu, wgranie nowego systemu i skasowanie błędów – to wszystko, co potrzebne, aby przywrócić smartfona do pełnej sprawności. Warto regularnie sprawdzać, czy nasz telefon posiada najnowsze wersje aplikacji i systemu – to pozwoli uniknąć wielu stresujących sytuacji, gdy potrzebne nam narzędzie będzie akurat niedostępne. Na szczęście – naprawa telefonów za pomocą komputera nie jest kosztowna ani długotrwała – w wielu serwisach taka usługa jest wykonywana od ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here