W czasach, których żyjemy każdy, potrzebuje jakiegoś materiału na wykończenie swojej podłogi. Niemal każdy z nas, pewnie zastanawiał się nad doborem wykładziny na swoją podłogę. Bardzo popularnym i wykorzystywanym współcześnie materiałem są panele. Większość z nas decyduje się na zakup wyglądem przypominających prawdziwe drewno paneli. Jednak aby móc cieszyć się z wyglądu swojej podłogi trzeba dowiedzieć się jak o nią dbać i czym myć panele. Panele nie są zbyt wymagającym rodzajem drewna, jednak aby swój blask zachowały, trzeba regularnie o nie dbać.

Panele są bardzo często wybierane jako wykończenie naszej powierzchni

Z rodzajem paneli również nie powinniśmy mieć problemów, ponieważ na rynku jest ich bardzo dużo. Praktycznie w każdym mieście znajdzie się sklep, gdzie możemy dokonać zakupu, dzięki czemu coraz więcej ludzi decyduje się na ich zakup. Są niedrogie, a wyglądem przypominają prawdziwe drewno. Jednak abyśmy byli z nich zadowoleni i żeby stanowiły ozdobę, musimy się dowiedzieć jak o nie dbać. Gdy zaczynamy brać się za ich czyszczenie, należy pamiętać, by najpierw je odkurzyć za pomocą odkurzacza. Nie musimy bać się o rysy, jeżeli zmienimy końcówkę odkurzacza na miękką szczotkę.

Ponadto robot domowy, również dobrze poradzi sobie z kurzem na panelach. Środki, które chcemy wykorzystać do mycia, zależą już od nas. W sklepach mamy taką ilość produktów, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są płyny do paneli bardziej wymagających, jak i mniej wymagających. Warto dobrze się zastanowić nad płynem, ponieważ odgrywa on ważną rolę. Panele nie lubią dużo wody, dlatego najlepiej jest się stosować do zaleceń producenta. Jeżeli chodzi o mycie mopem to ściereczkę, trzeba dobrze wycisnąć, aby woda nie dostała się między panele. Podczas mycia warto, jest zwracać uwagę czy nie zostawiliśmy gdzieś plamy wody, ponieważ pozostawiona może niekorzystnie wpłynąć na nasz materiał.

czym myć panele

Często mamy problemy ze smugami, więc aby temu zapobiec, trzeba używać gorącej wody. Kiedy jednak zwykłe mycie paneli nie przynosi oczekiwanych efektów, warto może, jest zwrócić uwagę na mopy parowe. Są to bardzo nowoczesne urządzenia, ułatwiające nasze sprzątanie. Mop ten nie jest bardzo wymagający, a wyglądem przypomina odkurzacz pionowy, dzięki czemu o miejsce w domu nie musimy się martwić. Do pojemnika nalewamy wodę, mop nasz nagrzewa ją do wysokiej temperatury i pod wysokim ciśnieniem zmywa zabrudzenia. Jest to na pewno wygodniejsza opcja do mycia paneli. Zwykłe mycie mopem nie zawsze jest skuteczne.

Mamy problemy z tłustą plamą czy kurzem. Mop parowy jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Swoją gorącą wodą pozbywa się bakterii i zarazków. Małe dzieci często interesują się rzeczami, które napotkają na swojej drodze. Mycie za pomocą takiego urządzenia ograniczy zużycie środków chemicznych, ponieważ ma funkcję mycia bez żadnych detergentów. Mop parowy świetnie sprawdzi się w kuchni. Możemy pozbyć się zarazków beż używania żadnych chemicznych środków. Nad wyborem takiego mopa trzeba się zastanowić, ponieważ gorsze modele mogą zostawiać po sobie smugi. Jeśli zauważymy taką smugę, to najlepiej jest od razu przetrzeć ją suchą ścierką.

Dzięki temu nasze panele będą cieszyć wyglądem i swoją czystością

panele w salonie

Oprócz tych podstawowych metod mycia paneli, do wyboru mamy domowe sposoby. Sięgając po domowe produkty, musimy wziąć pod uwagę nie tylko skuteczność czyszczenia, ale też musimy mieć pewność, że nie zniszczy nam to paneli. Idealnym produktem stosowanym również do mycia okien jest ocet. Wymieszany z wodą świetnie wypoleruje naszą podłogę. Jeżeli zapach octu będzie nam bardzo przeszkadzać, możemy dodać kilka kropel jakiegoś zapachu, na przykład cytrynowego olejku. Jest to bardzo skuteczna i tania metoda czyszczenia podłogi.

Jeżeli posiadamy podłogę lakierowaną, to nie musimy się martwić o zanieczyszczenia. Ten rodzaj odporny jest na zabrudzenia, dzięki czemu z usunięciem plam nie powinniśmy mieć problemów. Inaczej jest w przypadku podłogi olejowanej. Trzeba unikać piasku i wody, a przed wejściem do pomieszczenia najlepiej jest postawić wycieraczkę, która w pewnym stopniu zatrzyma zanieczyszczenia. Konserwacja paneli jest bardzo ważna, ponieważ przywróci blask oraz ochroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami. Podsumowując, panele są świetnym rozwiązaniem, jeżeli będziemy o nie regularnie dbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here