Skip to content

Z pewnością nie było im łatwo wybrać spośród nas tylko jedną kandydatkę.

Opublikowano w Moda

Tak Rafał Maślak uzasadnił wybór Miss Euro 2016 – Ten werdykt to zwycięstwo pięknej dziewczyny, która z każdą galerią zaskakiwała. Piękna twarz, idealna sylwetka i ten błysk w oku! Urzekła nas swoją naturalnością, uśmiechem i pozytywną energią. Trudno się z nim nie zgodzić. O selekcji kandydatek, pracy fotomodelki i planach na przyszłość opowiedziała nam zwyciężczyni konkursu, Natalia Szymichowska.

Dlaczego postanowiłaś walczyć o tytuł Miss Euro 2016?

Wiele razy zastanawiałam się nad  udziałem w tego typu konkursach, jednak nie byłam do nich  przekonana. Zniechęcały mnie ograniczenia płynące z kontraktów. Ten konkurs był inny. Zrobiłam to z ciekawości i trochę dla zabawy. Działałam pod wpływem impulsu.  Zachęciła mnie do tego także rodzina i przyjaciele.

Kto był organizatorem?

To była spontaniczna inicjatywa Rafała Maślaka i jego kolegów – Rafała Jonkisza i Jakuba Kucnera. Postanowili oni ogłosić własny plebiscyt na Miss Euro 2016, po tym jak na jednym z portali Rafał ujrzał Miss Euro wyłowioną przez media.

Fot. Kamil Macniak

Miałaś dużą konkurencję?

Zgłosiło się mnóstwo pięknych Polek z różnych zakątków świata. Były to pozytywne, uśmiechnięte kobiety, które  dumnie prezentowały barwy biało-czerwone. Konkurencja była naprawdę duża. Wtedy nie pomyślałam nawet, że mogę wygrać ten konkurs. Chłopcy otrzymali ponad 4.000 zgłoszeń! Z pewnością nie było im łatwo wybrać spośród nas tylko jedną kandydatkę.

Jak wyglądały eliminacje?

Konkurs składał się z kilku etapów. Kiedy znalazłam się w TOP 100, trudno było mi w to uwierzyć. Potem TOP 20, TOP 5… Prawdziwe emocje pojawiły się jednak dopiero wtedy, gdy jury ogłosiło finałową trójkę.

Jak ludzie komentowali Twoją kandydaturę?

Oczywiście nie obyło się bez przykrych komentarzy. Większość osób jednak pozytywnie odbierała ten plebiscyt. Otrzymywałam sporo wiadomości od obcych mi osób, które wpierały mnie od samego początku. To było bardzo miłe.

Po tytule Miss Euro 2016 posypały się nowe propozycje?

Hmm.. Na pewno tak. Wyniki plebiscytu na Miss Euro 2016 dotarły do  dużego grona osób, co przyczyniło się do nowych propozycji współpracy. Moja kariera nabrała więc tempa. Myślę też, że dzięki wygranej nabrałam odwagi i pewniej stąpam po ziemi.

Rafał Maślak zapowiadał wspólną sesję z Miss Euro 2016. Ostatecznie sesja się jednak nie odbyła?

Każdy z nas ma sporo zajęć, mieszkamy w sporych odległościach od siebie. Przy natłoku obowiązków ciężko jest umówić termin, który odpowiadałby nam wszystkim. Mówimy tutaj o zgraniu aż czterech osób – Rafała Maślaka, Rafała Jonkisza, Jakuba Kucnera i mnie. Wszystko jeszcze przed nami. Myślę, że w końcu się uda.

Jaki jest według Ciebie sens tego typu konkursów? 

W obecnych czasach internet ma ogromną siłę przekazu. Dzięki takim konkursom można dotrzeć do licznego grona osób. Korzyści mogą czerpać zarówno  osoby biorące w nich udział jak i ich organizatorzy. Dla jednego może to być promowanie siebie, dla innego przygoda, czy sprawdzenie własnych możliwości.

Fot. Kamil Macniak

Na co dzień pracujesz jako fotomodelka.

Aktualnie tak, chcę wykorzystać swoją młodość. Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na kierunku logistycznym. To z logistyką wiąże raczej swoją przyszłość zawodową, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Nie lubię wybiegać w daleką przyszłość. Czas pokaże.

Nie zaprzeczysz jednak, że praca fotomodelki sprawia Ci dużo radości?

To prawda. Lubię poznawać nowe osobowości. Podczas sesji współpracuje z prawdziwymi artystami, pozytywnie zakręconymi osobami. Odpowiada mi takie towarzystwo. Każda sesja przynosi coś nowego. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele takich przygód.

Na jakie formy współpracy jesteś otwarta?

Każda forma współpracy jest dla mnie nowym wyzwaniem. Całkiem niedawno przekonano mnie do udziału w teledysku. Miło to wspominam.

Pracujesz w branży modowej. Jaki styl ubierania się preferujesz?

Ubieram się przede wszystkim wygodnie. Czasami kiedy mam ochotę lub kiedy sytuacja tego wymaga wskakuję w sukienkę i wysokie obcasy. Nie uważam żebym szczególnie znała się na modzie, chociaż staram się śledzić nowe trendy.

O czym marzysz?

Chciałabym zawsze robić to, co sprawia mi przyjemność. Marzę również o tym, aby bliskie mi osoby były szczęśliwe, zdrowe i cieszyły się z życia. Może zabrzmi to banalnie, ale o tym właśnie szczerze marzę.

Czym zaskoczysz nas w przyszłości?

To wolałabym zostawić na razie dla siebie. Nie chcę zapeszać :).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *