Skip to content

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

II Konferencja Żywieniowa We Think Healthy

13 października 2016 - 14 października 2016

Zapraszamy do udziału w konferencji, która będzie platformą wymiany doświadczeń dyrektorów, nauczycieli, dietetyków i rodziców, którzy mają wspólny cel – poprawę jakości jedzenia w szkołach i przedszkolach oraz zdrowy, sportowy styl życia wśród młodego pokolenia. Tym razem konferencja nosi tytuł Wyzwanie Zdrowie Wychowanie.Przez 10 miesięcy w roku, nawet ponad 8 godzin dziennie nasze dzieci spędzają czas w szkole lub przedszkolu. Czy jesteśmy w stanie dbać o to, co jedzą nasze dzieci? Czy możemy mieć wpływ na jakość i ilość posiłków? Czy dzieci mają odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu? Tak – możemy dbać o to wspólnie. To zadanie nie tylko rodziców, ale też szkoły czy przedszkola. Jako dorośli, powinniśmy być odpowiedzialni za prawidłowe nawyki prozdrowotne młodego pokolenia.

W dniach 13-14 października w Gdańsku, w Olivia Business Center odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona prawidłowemu rozwojowi dziecka w zakresie trzech filarów: żywienie, zdrowie psychiczne i aktywność fizyczna. Równowaga tych trzech obszarów, daje razem obraz zdrowego i zbilansowanego rozwoju dziecka.

Konferencja potrwa dwa dni, w ciągu których zostaną pokazane i podsumowane najciekawsze projekty dotyczące zmian, które zaszły w żywieniu dzieci i młodzieży w Polsce. Zaprezentujemy, co udało się już osiągnać, jakie programy edukacyjne zostały wdrożone i pokażemy jak realizować je w innych miejscach, w kolejnych szkołach.W trakcie dwóch dni zostaną pokazane i podsumowane najciekawsze projekty dotyczące zmian, które zaszły w żywieniu dzieci i młodzieży w Polsce w ostatnim roku. Zaprezentowane zostanie m.in. co udało się już osiągnąć i jakie programy edukacyjne zostały wdrożone oraz jak realizować je w innych miejscach, w kolejnych szkołach.

Drugiego dnia wykłady będą poświęcone zaburzeniom odżywiania i chorobom dietozależnym, które mogą dotykać dzieci już w wieku szkolnym. Pokazana zostanie rola psychologa i dietetyka w leczeniu anoreksji, bulimii czy otyłości.

Wśród prelegentów znajdą się eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz osoby prowadzące projekty edukacyjne w całej Polsce. Znajdują się tam m.in. dietetyk kliniczny Hanna Stolińska-Fiedorowicz z IŻŻ, dr n. med. specjalista pediatrii specjalista leczenia otyłości Michał Brzeziński czy dietetyk i trener Agnieszka Danielewicz z Instytutu Eligo. W trakcie konferencji będzie także catering promujący zdrowe odżywianie.

Pełną agendę i wszystkich prelegentów znajdziesz na stronie WeThinkHealthy

Ruszyła już sprzedaż biletów, można je nabyć TUTAJ.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich, którzy mają realny wpływ na zmiany związane z nawykami prawidłowego żywienia i rozwoju dzieci w placówkach oświatowych. Są to dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, pedagodzy, dietetycy, ale również kucharze placówek edukacyjnych i rodzice.

Organizatorami konferencji, jest grupa We Think Healthy zrzeszająca społeczność rodziców i osób, które chcą mieć realny wpływ na żywienie dzieci w szkołach i przedszkolach. Grupę wspiera Stowarzyszenie Macherki, które organizuje różnorodne warsztaty, spotkania i konferencje wspierające działania społeczne oraz przestrzeń O4 w Olivia Business Center (Olivia Four). Ponadto wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Szczegóły

Start:
13 października 2016
Koniec:
14 października 2016
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

We Think Healthy

Miejsce

O4
Gdańsk, pomorskie Polska + Google Map