Skip to content

Wojtek Kaczmarczyk – „bezczelnie przystojny konferansjer ze Śląska”

Opublikowano w Smaki życia

Wojtek Kaczmarczyk – medialny freelancer, jak twierdzi Telewizja Polska jest „bezczelnie przystojnym konferansjerem ze Śląska”. Prowadzący program muzyczny Gwiazdy Rocka w TVP rozrywka. Świeża krew w branży medialnej. Mieszanka pozytywnej energii, dobrego humoru oraz delikatnego sarkazmu. Nie boi się mówić, co myśli, ale wszystko jest idealnie wyważone. Na co dzień specjalista od social mediów, internetowy maniak, model i aktor. Człowiek z głową pełną pomysłów. Przez portale takie jak Eska Rock, Antyradio, Radio Zet, czy Interia.pl podsumowany mieszaniną Lary Croft i młodego Cezarego Pazury.

Paulina Marwińska: Wojtek, zajmujesz się wieloma rzeczami. Bywasz konferansjerem, fotomodelem,YouTuberem. Jak narodził się pomysł na własna markę? Jak wyglądał proces budowania swojego nazwiska w branży medialnej?

Wojciech Kaczmarczyk: Pomysł na własną markę narodził się dopiero po czasie. Od kilku lat działam w tej branży, zaczynałem jako fotomodel, host, czy model na pokazach w centrach handlowych. Po czasie zleceń było z tygodnia na tydzień więcej, wysokobudżetowe sesje czy duże pokazy mody dla klientów premium. Coraz częściej odpuszczałem klasyczne zajęcia, które wykonywałem i skupiłem się bardziej na tym, co daje mi większe możliwości. W pewnym momencie ktoś z bliskiego otoczenia powiedział mi:

„Każdy Cie kojarzy, wie jak wyglądasz, ale nikt nawet nie wie jak się nazywasz”.

Powiedziane zostało to z przekąsem, żeby mi dogryźć. Stąd chęć zbudowania marki jaką jest Onkaczmarczyk, czyli własny personal branding, który cały czas rozwijam.

W którym z tych zadań czujesz się najlepiej?

Każde zadnie daje mi inną satysfakcję. Praca na pokazach mody daje mi realnych odbiorców i możliwosć spotkania wielu znajomych na backstage’u. Praca konferansjera pozwala mi się wygadać, rozśmieszyć publiczność, poprowadzić konwersację. Fotomodeling i wideomodeling to odskocznia od tego, ale również w tej dziedzinie czuję się jak ryba w wodzie. Daje mi to dużo zabawy i oczywiście są widoczne efekty. Praca w telewizji czy na YouTube pozwala dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. Wszystko ma swoje plusy i minusy. ale ciężko mi określić w czym czuję się najlepiej. Choć tworzenie wideo najbardziej do mnie przemawia.

Co jest najtrudniejsze w Twojej pracy – kreowanie wizerunku w mediach i social-mediach, utrzymywanie relacji z fanami czy stres związany z zadaniami, którym musisz sprostać?

W sumie nie ma w mojej branży rzeczy trudnych. Choć najbardziej skomplikowane jest ciągłe dążenie do perfekcji. Wiadomo, że konkurencja nie śpi, a zlecenia same nie sypią się z rękawa, więc o wszystko trzeba walczyć z innymi osobami z brażny. Moja praca to nie tylko pojechać na zlecenie, odpękać 5 godzin i wrócić. To ciągłe tworzenie nowego portfolio, praca nad własnymwizerunkiem, by nie zostać w tyle.

Często podróżujesz. Czy istnieje kompromis pomiędzy życiem prywatnym a służbowym, można to rozgraniczyć?

Moje życie prywatne jest trochę wirtualne, więc można pogodzić podróże z prywatą. Głównym środkiem kontaktu ze znajomymi jest telefon komórkowy, a gdy już wracam do domu, odrabiam wszystkie zaległości w realnym świecie. Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi, więc bardziej mi to pomaga niż przeszkadza.

Z jakimi, własnymi słabościami musisz mierzyć się na co dzień?

Uwielbiam tworzyć, ale nie zawsze umiem skupić się na jednej rzeczy, często przychodzą mi do głowy miliony pomysłów, które chciałbym zrealizować. Kolejną słabością jest mój prosty gust, lubię to, co najlepsze. A nie zawsze wszystko jest w zasięgu reki, więc często chęć zdobycia jest spora.

Wielu młodych ludzi, nie ma pomysłu na siebie. Co im radzisz ?

Ciężko jest poradzić komuś, kto nie ma na siebie pomysłu, żeby go znalazł. Ale chyba to jedyne rozwiązanie. Taka osoba powinna usiąść na spokojnie, rozpisać sobie, co lubi robić, w czym jest dobra, co sprawa jej przyjemność i zacząć to robić. Na początku można to połączyć z pracą na etacie, ale ciągle działać więcej i więcej. Aż to osiągnięcia sukcesu.

Jakie jest Twoje największe zawodowe marzenie?

Może puste, ale uwielbiam ludzi i ich towarzystwo. Więc moim marzeniem jest po pierwsze niezależność finansowa bym mógł się jeszcze bardziej realizować, i ciągła akceptacja wśród odbiorców.

 

Zapraszamy na stronę Wojtka: http://onkaczmarczyk.pl/
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *