Skip to content

Kategoria: Smaki życia

W drodze na szczyt wymówki nie istnieją. 5 lekcji Natalii Bogdan z Wyprawy na Kilimandżaro.

Opublikowano w Smaki życia

Marzenia można pielęgnować latami, wzdychać do nich lub je realizować. Tylko ostatnia postawa daje szansę, by poznać smak ich spełnienia. 31 grudnia 2017 roku o godz. 7:45 Natalia Bogdan, zrealizowała swój cel kończącego się roku i stanęła na “Dachu Afryki”. Udowodniła sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych, a motywacja idąca w parze z odpowiednim przygotowaniem doprowadzi nas do wyznaczonego celu.

Czytaj dalej W drodze na szczyt wymówki nie istnieją. 5 lekcji Natalii Bogdan z Wyprawy na Kilimandżaro.

Wojtek Kaczmarczyk – „bezczelnie przystojny konferansjer ze Śląska”

Opublikowano w Smaki życia

Wojtek Kaczmarczyk – medialny freelancer, jak twierdzi Telewizja Polska jest „bezczelnie przystojnym konferansjerem ze Śląska”. Prowadzący program muzyczny Gwiazdy Rocka w TVP rozrywka. Świeża krew w branży medialnej. Mieszanka pozytywnej energii, dobrego humoru oraz delikatnego sarkazmu. Nie boi się mówić, co myśli, ale wszystko jest idealnie wyważone. Na co dzień specjalista od social mediów, internetowy maniak, model i aktor. Człowiek z głową pełną pomysłów. Przez portale takie jak Eska Rock, Antyradio, Radio Zet, czy Interia.pl podsumowany mieszaniną Lary Croft i młodego Cezarego Pazury.

Czytaj dalej Wojtek Kaczmarczyk – „bezczelnie przystojny konferansjer ze Śląska”

Artystą trzeba się urodzić

Opublikowano w Smaki życia

Jest jedną z tych osób, które tworzą w zgodzie ze sobą. Nie lubi kompromisów i ingerencji w swoje prace, ale jak kreuje, to oddaje się temu w całości. Pewnie dlatego prace Pera Oscara Gustava Dahlberga zachwycają, a w jego pracowni można poczuć się jak w zaczarowanym świecie. To wychodzi ze mnie. Mam coś w głowie i moja ręka podąża za moją wizją – mówi.

Komfortowy samochód Porsche Cayenne ze sportowym DNA

Opublikowano w Smaki życia

Choć marka Porsche powszechnie kojarzy się ze sportowymi samochodami, ma w swojej ofercie także SUV-y. Piękne, wygodne i z pazurem. Porsche Cayenne i Porsche Macan cieszą się wyjątkowym powodzeniem w ofercie leasingowej. Doceniają je nie tylko rodziny, ale także osoby będące często w podróży. Użytkowanie tych samochodów to sama przyjemność. Nie straciły nic ze swojego sportowego charakteru. Są przy tym także bezpieczne i przestronne.

Czytaj dalej Komfortowy samochód Porsche Cayenne ze sportowym DNA

Wiek to nie bariera. Spełniłam marzenie.

Opublikowano w Smaki życia

Po wielu latach opieki nad pacjentami, czując, że stoi w miejscu, a jej inteligencja zupełnie się nie przydaje, pielęgniarka Anna Hintermeier powiedziała „dość”. Mogła odejść, ale nie chciała rezygnować z pomocy innym. Kochała swoją pracę. Postanowiła więc, że zostanie lekarzem. Nie dość, że była na obczyźnie, to jeszcze zbliżała się do czterdziestki, ale tych drobnych niuansów zupełnie nie wzięła pod uwagę. Czy to możliwe? Czy mogło się udać? Owszem, bowiem nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. Czytaj dalej Wiek to nie bariera. Spełniłam marzenie.

 Kiedy zobaczyłam ten tłum maszerujący w niebieskich koszulkach, to poczułam  ścisk w sercu i ogromne wzruszenie.

Opublikowano w Smaki życia

Drugiego kwietna ONZ ustanowiło Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Aby przybliżyć ludziom czym tak naprawdę jest autyzm, Urszula Kubicka-Formela postanowiła zorganizować gdyńską edycje święta. Opowiedziała nam o tym, dlaczego podjęła się tak dużego przedsięwzięcia oraz z jakimi problemami zmagała się, gdy dowiedziała się o autyzmie syna. Chciałabym, aby w świadomości społecznej pozostało, że osoby z autyzmem mogą zachowywać się  nieco inaczej. Potrzebujemy waszej empatii i zrozumienia, nie przykrych uwag, które tylko pogarszają i tak trudną już sytuację – mówi. Czytaj dalej  Kiedy zobaczyłam ten tłum maszerujący w niebieskich koszulkach, to poczułam  ścisk w sercu i ogromne wzruszenie.

Dla nas „LenMar” to jest takie dziecko

Opublikowano w Smaki życia

Świat transportu i spedycji kojarzy się powszechnie z męskim światem. Magdalena Pasik-Zagalska, właścicielka firmy LenMar, pokochała tę branżę od pierwszego dnia. Niech was nie zmyli kobiecy uśmiech i przyjemna dla oka uroda. To kobieta z ogromną determinacją, realizująca swoje marzenia krok po kroku. Zdecydowała się na współpracę z mężem, choć reprezentują zupełnie inny sposób myślenia. Nie wyobraża sobie jednak pracy z kimś innym. Owszem w domu także myśli się i rozmawia o pracy, ale my to po prostu lubimy – przyznaje. Czytaj dalej Dla nas „LenMar” to jest takie dziecko