Skip to content

Sara Wierzchołowska

Opublikowano w Smaki życia

Właścicielka Kliniki Piękna, studentka psychologii i kobieta, która nie boi się wyzwań.

Dodatkowo pracujesz jako fotomodelka. Która część, tego co robisz jest trudniejsza – bycie właścicielką firmy i zarządzanie czy bycie fotomodelką?

Dobre pytanie, proszę pamiętać, że nadal studiuję psychologię, która jest moją kolejną pasją. Obecnie kończę 5 rok mgr i proszę mi wierzyć, że czasem nie wiem, skąd biorę czas na to wszystko. Nie nazwałabym żadnej z tych rzeczy trudną, a raczej rozwijającą mnie każdego dnia. Jedyną trudnością, jest wygospodarowanie czasu na wszystko i wszystkich tych których kocham.

Pamiętasz swoja pierwszą sesje zdjęciową? Ile miałaś wtedy lat?

O ile dobrze pamiętam, miałam 8 lat! Pierwsza sesja była do gazety, która promowała jeden z punktów foto w Wejherowie. Natomiast pierwszymi zdjęciami, w jakich brałam udział już jako dojrzała kobieta, mając 18 lat, był projekt tworzony ze wspaniałymi ludźmi Maurycym i Marzeną Śmierzchalskimi, oni zaszczepili we mnie pasję do fotomodelingu. Późnej była przerwa, której w rezultacie nie żałuję, pozwoliło mi to dojrzeć w którym kierunku chcę iść i teraz od ok roku działam prężnie.

Każda dziewczyna może zostać fotomodelką?
Każda , która czuje się dobrze w swoim ciele, nie ja dyktuje trendy, od tego są doświadczeni ludzie z tej branży. Natomiast jako kobieta mogę powiedzieć, że każda z nas powinna spróbować sesji przed obiektywem, daje to wspaniałe uczucie, wyzwala naszą kobiecość – pamiętajmy tylko, by dobrać odpowiedniego fotografa, któremu zaufamy i będziemy się czuły komfortowo.

Fotomodeling to ciężki kawałek chleba? 
Profesjonalny fotomodeling tak. Wymaga wyrzeczeń, diety i dbania o swoje ciało, nawet gdy przychodzi zima i mamy ochotę tylko leżeć na kanapie i nie w głowie nam wyjście biegać w tą paskudną pogodę. Owszem, jest ciężko, gdy kilka godzin prężymy się przed obiektywem, gdy boli nas już głowa od fleszy aparatu, a nadal musimy wyglądać świeżo i pięknie.

Jakie cechy musi posiadać profesjonalna fotomodelka? Współpraca z profesjonalistą różni się od współpracy ze zwykłą, ładną dziewczyną? Jakie są różnice w stawkach wynagrodzenia i co za tym idzie?

Tak jak wspomniałam, musi być świadoma swojego ciała, nie bać się swojej kobiecości, cieszyć się swoim ciałem i pokochać jego wady, nad którymi po prostu pracuje. Uważam, że współpraca się różni. Na rynku są bardzo różne stawki wynagrodzenia, niestety bardzo często firmy wykorzystują początkujące osoby, proponując im śmieszne stawki za sesje czasem w trudnych warunkach. Dlatego dziewczyny – doceniajcie swój czas i swoją ciężką pracę wkładaną każdego dnia w pracę nad sobą i swoim ciałem. Mówiąc nad sobą, mam na myśli psychikę, która jest niezwykle ważna, często słyszy się słowa, że nie jest się dość dobry, to jest za duże, tamto za małe, trzeba to brać do siebie jako cenne uwagi, a nie krytykę – to może nas zgubić.

Jesteś właścicielką Kliniki Piękna, czy kobiety chętnie poprawiają urodę? Co najczęściej i dlaczego?

Nie mogę zdradzać, co kobiety poprawiają! Jedynie co pięknego ulepszają już. Bardzo często panie korzystają z medycyny estetycznej, która ma na celu delikatnie poprawić urodę. Jak również bardzo dużo kobiet przedłuża i zagęszcza włosy, jako że jesteśmy jedyną tak profesjonalną Kliniką Przedłużania Włosów na Pomorzu spotykamy się z różnymi przypadkami, począwszy od delikatnego przedłużenia włosów do pomocy paniom z problemami, po operacjach czy chorobach, którym włosy nie rosną tak jak kiedyś. Pomoc zwłaszcza takim klientkom i ich zadowolenie to dla nas najlepsza zapłata.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Moje plany na przyszłość… Bardzo chcę czuć tą pasję i energię do działania, każdego dnia. Co przyniesie jutro? Nie tego mogę przewidzieć, ale wiem, że mogę dbać o to co jest teraz, a to daje mi motywacje na kolejne dni i lata.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *