Skip to content

PROJEKT BIAŁOWIEŻA FOREST “LET IT BE”

Opublikowano w Moda

Dużo mówi się o ekologii, o życiu w zgodzie z naturą. Coraz większą uwagę zwracamy na to skąd pochodzą produkty, które jemy, ubrania, które nosimy. Wzrasta świadomość odpowiedzialności za planetę. Segregujemy śmieci, ograniczamy zużycie plastikowych toreb, szukamy sposobów na oszczędzanie energii.

Tymczasem, prawie na naszych oczach, może zniknąć to, co tak cenne – unikatowy w skali świata dzie­wiczy las strefy umiarkowanej – Puszcza Białowieska.

Projekt Białowieża Forest – “LET it BE” powstał z inicjatywy studentów i wykładowców Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Do projektu zaproszono projektantkę mody i znanego grafika Monikę Błędowską, która wsparła inicjatywę wykonując serię ilustracji przedstawiających rzadkie gatunki zwierząt zamieszkujących puszczę.

– T-shirt to doskonały nośnik idei i deklaracji poglądów – mówi projektantka – Teraz każdy, kto chce zadeklarować swoje poparcie może to zrobić nakładając koszulkę z wybranym mieszkańcem puszczy. Obecnie mamy koszulki z wizerunkiem muchołówki, sóweczki, rysia, jastrzębia. Za chwilkę będzie także dostępna koszulka z wilkiem.

Kiedy tworzyłam ilustracje zależało mi na oddaniu niesamowitej urody i dzikiej natury zwierząt. Wiele osób zachwyca się T-shirtami i zaczyna myśleć, o co właściwie z tą Białowieżą chodzi? Poznają temat, budują swoją opinię… I taki był nasz główny cel – wzbudzić zainteresowanie.

Ponadto część dochodu ze sprzedaży koszulek wesprze fundację “Dzika Polska”, która bardzo aktywnie działa na rzecz ochrony puszczy.

Niech unikatowy w skali świata ekosystem funkcjonuje bez ingerencji człowieka i zachwyca nas swoim naturalnym pięknem.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *