Skip to content

Kategoria: Podróże

Filipiny. Siedem tysięcy wysp, setki kultur, jeden kraj.

Opublikowano w Podróże, and Smaki życia

Archipelag Filipiński to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych bezpiecznych miejsc, do których można podróżować. Zaskakuje połączeniem konglomeratu kultur, otwartą społecznością. Spotykam się z Arkadiuszem Nowakiem. Można powiedzieć, że to człowiek, który zjadł już zęby na podróżach. Prowadzi biuro innowacyjne biuro podróży Nowak Adventure Travel.

Czytaj dalej Filipiny. Siedem tysięcy wysp, setki kultur, jeden kraj.

Dorota Katende

Opublikowano w Podróże

Pisarka, podróżniczka. Od wielu lat jej firma organizuje wyprawy do Afryki Wschodniej. Wcześniej sama dogłębnie poznała Afrykę – od tradycji tubylców, po tropienie dzikich zwierząt – a swoje wspomnienia opisała w książce „Dom na Zanzibarze”. Wielokrotnie organizowała nietypowe programy autorskich wyjazdów do Kenii i Tanzanii będące nowymi pomysłami na eksplorację afrykańskich bezdroży. Aby zmierzyć się z własną słabością i z podjętym wyzwaniem, Zdobyła Kilimanjaro. Na Zanzibarze, w wiosce Jambiani, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, wybudowała swój prawdziwy, afrykański dom – Vanilla House, w którym gości turystów z całego świata. Obecnie wydała drugą książkę „Kobiety na Zanzibarze”.

Czytaj dalej Dorota Katende

Blondynka w Hiszpanii – samotna podróż stopem

Opublikowano w Podróże

 Pierwsza miała być Brazylia, ale nie wyszło. Nie wypalił też plan mieszkania we Lwowie, bo na horyzoncie pojawił się autostop od Ukrainy przez Czarnogórę aż na północy Hiszpanii skończywszy. Pół roku jeździłam z chłopakiem. Jego rzuciłam, ale z podróżami zerwać nie mogłam. Jednak stare relacje nie dają o sobie zapomnieć, a dwa miesiące stopem nie należały do różowych. Czytaj dalej Blondynka w Hiszpanii – samotna podróż stopem