Skip to content

Moloteka

Opublikowano w Smaki życia

Wyjątkowa przestrzeń publiczna, znajdująca się na plaży w gdańskim Brzeźnie. Obiekt stoi między wejściami nr 53 i 54 przy gdańskim molo. Składa się z 18 modułowych, drewnianych kontenerów, które łatwo zostaną zdemontowane po sezonie. Na szczycie obiektu, znajdują się tarasy z których można cieszyć się widokiem morza. Moloteka stanowi zaple- cze gastronomiczno-rekreacyjne dla funkcjonującego obok stadionu letniego z trybunami oraz dwóch mniejszych boisk. To przystań dla sportowców oraz letników, zapewnia smaczne jedzenie, napoje alko- holowe i bez alkoholowe oraz zabawę do samego rana! Odbywają się tu zajęcia fitness pod czujnym okiem Irka Żaka oraz kino letnie.

Operatorem obiektów sportowych jest Fundacja Akademia Sportu Artura Siódmiaka, byłego reprezentanta kraju w piłce ręcznej. Nie ozna- cza to jednak, że stadion i boiska dostosowane są tylko dla amatorów plażowej odmiany szczypiorniaka. Znajduje się tu miejsce zarówno na prestiżowe zawody rangi mistrzostw Polski, jak też różnego rodzaju turnieje, w tym młodzieżowe, w rozmaitych sportach plażowych.

„Chcemy, by stadion stał się miejscem spotkań mieszkańców i turystów, którzy będą mogli spędzić tu czas, nie tylko śledząc ciekawe rozgrywki sportowe, ale również czynnie w nich uczestniczy” – zapewnia Grzegorz Pawelec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Moloteka to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno rodziny z dziećmi będące na urlopie jak i mieszkańcy Trójmiasta, którzy chcą się spotkać w przyjacielskim gronie.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *