Skip to content

Młodsza w pięć tygodni

Opublikowano w Zdrowie

Wygląd 25-latki po czterdziestce, bez ingerencji chirurga? Czy to w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak i Agnieszka Mielczarek jest tego żywym dowodem. Teraz żona Pascala Brodnickiego dzieli się cennymi poradami, które pomogą czytelnikom dokonać życiowych zmian oraz osiągnąć świeży i młody wygląd. Poradnik „5 lat młodsza w 5 tygodni” ukazał się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.

Agnieszka Mielczarek w swojej pracy jako coach żywienia na co dzień spotyka osoby, które dostrzegają u siebie zbyt szybko postępujące procesy starzenia i chciałyby poprawić własny wygląd, ale nie potrafią tego osiągnąć, zmagają się z trudnościami i nie wiedzą, jak je pokonać. W książce „5 lat młodsza w 5 tygodni” Agnieszka Mielczarek wyjaśnia, że wiele zależy od nastawienia, determinacji, diety oraz właściwego podejścia do życia. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem oraz podpowiada, jak świetnie wyglądać bez ingerencji medycyny estetycznej i zaawansowanej kosmetologii. Sama jest żywym dowodem na skuteczność stosowanych przez siebie metod.
„Wiele osób pyta mnie, co robię, że wyglądam tak młodo i zawsze mam tyle pozytywnej energii i wiary w jutro, w ludzi i w to, co nas czeka. Dzięki coachingowi wiem, czego pragnę, umiem dokonać wyboru zgodnie ze swoimi wartościami. Prawidłowo się odżywiam i moje ciało odpłaca mi się za troskę w najlepszy z możliwych sposobów: dobrą energią, piękną skórą, włosami, a przede wszystkim sprzyjającym mi umysłem. (…) Lubię siebie, swoje życie i umiem żyć tak, by dobrze się czuć ze sobą i światem. Nie stosuję drogich kremów ani zabiegów medycyny estetycznej, udowadniam, że dieta, higiena życia i myślenia mają największe znaczenie.” – pisze Agnieszka Mielczarek.

Autorka przedstawia sposoby na odmłodzenie całego organizmu poprzez regenerację oraz utrzymanie w dobrej kondycji ciała i umysłu. Przekonuje, że ze starzeniem się można skutecznie walczyć za pomocą odpowiedniego odżywiania, a żaden zabieg kosmetyczny nie zastąpi optymalnie skomponowanej diety. Okazuje się bowiem, że jedzenie dwóch łyżek posiekanej rzeżuchy codziennie przez miesiąc spłyca zmarszczki nawet o 40 procent! Dlatego też Agnieszka Mielczarek prezentuje 25 roślinnych przepisów odpowiednich na każdą porę dnia. Na śniadanie warto spróbować zapiekanych bananów w cynamonie, a zamiast kawy można wypić pobudzający koktajl alkaiczny z buraka. Na obiad Agnieszka Mielczarek proponuje fasolkę ze szpinakiem pachnącą Indiami, na podwieczorek jarmuż z piekarnika, a na kolację ratatuj dla pięknej skóry. Nie zabrakło także pomysłów na zdrowy deser, na przykład snikersa daktylowego czy kulki kakaowo-sezamowe.

Na kolejnych stronach książki „5 lat młodsza w 5 tygodni” autorka wyjaśnia, na czym polega starzenie skóry. W wyniku procesów zapalnych zachodzących w komórkach, degradacji ulegają kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. W dużym stopniu przyczyniają się do tego również wolne rodniki tlenowe. W spowolnieniu tych procesów pomaga nie tylko dieta, ale też odpowiednia pielęgnacja. Agnieszka Mielczarek dzieli się skutecznymi sposobami na zachowanie elastycznej i młodo wyglądającej skóry. Instruuje, jak wykonać masaż twarzy oraz wyjaśnia, w czym pomaga joga i dlaczego tak ważne są demakijaż i nawilżenie skóry. Autorka przybliża także czytelnikom pojęcie stresu oksydacyjnego, który przyspiesza proces starzenia się. Radzi, że można z nim walczyć poprzez spożywanie pokarmów o właściwościach przeciwstarzeniowych oraz pokazuje, jakie są najlepsze źródła witamin i antyoksydantów.

W rozdziale „Zdrowie w głowie” Agnieszka Mielczarek wyjaśnia, w jaki sposób myślenie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Udowadnia, że zdrowego myślenia można – i warto – się nauczyć. Prezentuje techniki relaksacyjne pomagające w walce ze stresem, uczy uważności i właściwego oddechu, radzi, jak stosować muzykoterapię i wizualizację w walce z negatywnymi myślami i lękami. Stosuje ćwiczenia i pytania do czytelnika, które pełnią funkcję coachingową i pomagają w osiągnięciu samoświadomości.

„Świat podąża za twoją energią. Zatem myśl dobrze o sobie, śnij na jawie o najlepszym życiu, jakie dziś może Ci się zdarzyć, prowokuj w wyobrażeniach zdarzenia, sytuacje o których marzysz, a świat zacznie ci sprzyjać. Marzenia zaczną się spełniać. Świat jest energią, która podąży za twoją dobrą wizją, jeśli będziesz ją codziennie karmić marzeniami.”

„5 lat młodsza w 5 tygodni” to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Agnieszka Mielczarek daje czytelnikom wsparcie i motywację do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu. Dzięki autorskim i sprawdzonym wskazówkom, poradnik pomoże utrzymać młode ciało i zdrowy umysł jak najdłużej.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *