Skip to content

Kategoria: Kultura

Tomasz Konieczny. Nasz człowiek w Operze Wiedeńskiej.

Opublikowano w Kultura

Na operowych deskach jest niezwykły. Silny głos, męska sylwetka, zdecydowany i zadziorny. Gdy wchodzi na scenę publiczność natychmiast ożywia się słuchając z zapartym tchem i wielkimi emocjami. W jego roli widać aktorski warsztat. W finale owacje nie ustają. Kto by pomyślał, że ten gwiazdor to Polak. Jesteśmy umówieni w jednej z uroczych, wiedeńskich kawiarenek. Zmierzając do celu, jeszcze na pasach nieopodal, widzę postawnego, acz wyluzowanego mężczyznę z plecakiem na ramieniu i czapką zaciągniętą na uszy. Nuci pod nosem jakieś nieokreślone dźwięki. W tej sylwetce rozpoznaję mojego bohatera. Skromny, niepozorny, wydaje się być taki zwyczajny, jednak gdy tylko wypowiada pierwsze słowa natychmiast wracają emocje z Opery i znów widzę w nim wielkiego artystę światowych scen operowych Tomasza Koniecznego. Ah, ten głos. Czytaj dalej Tomasz Konieczny. Nasz człowiek w Operze Wiedeńskiej.

Fascynujący świat Bałtyku.

Opublikowano w Kultura

Jak zachęcić dorosłych i dzieci do dbania o środowisko? Poprzez zabawę. Taki cel obrała sobie m.in Natalia Uryniuk, autorka ilustracji w projekcie Balticarium. Jak można wyczytać na stronie, zespół pracujący przy projekcie Balticarium pragnie, aby najmłodsi od wczesnych lat byli świadomi ekologicznie. Cel był prosty. Pokazać, że każdy z nas ma wpływ na przyszłość fauny i flory, a Bałtyk jest naszym wspólnym dobrem. Balticarium to mieszanka pasji, nauki, humoru, sztuki i designu.

Czytaj dalej Fascynujący świat Bałtyku.

The Black Fire

Opublikowano w Kultura

Michał, fotograf i reżyser, oraz Ania, producentka i mama, tworzą od 2016 roku zgrany zespół pod marką Mental Fly Production. Kolektyw zajmuje się produkcją nietypowych zdjęć, klipów oraz filmów z zakresu mody i reklamy. Swoje inspiracje czerpią wprost ze świata filmów, legend oraz sztuki nowoczesnej. Ich prace można podziwiać m.in. w magazynach zagranicznych takich jak Elegant Mag, Fashion TV i w wielu rodzimych pismach. Obecnie pracują nad przygotowaniem scenariuszu do serialu internetowego i produkcją teledysków dla wiodących artystów z Polski. 

Czytaj dalej The Black Fire

Nigdy nie przestać widzieć.

Opublikowano w Kultura

Agnieszka Kopczyńska-Kardaś jest malarką abstrakcyjnych pejzaży. Jej barwne, często geometryczne, a innym razem tworzone dynamicznym pociągnięciem pędzla realizacje stanowią syntetyczny zapis własnej fascynacji naturą oraz zachodzącymi w niej zmianami. O wyborze malarskiej ścieżki, procesie twórczym, a także artystycznych planach na przyszłość z artystką rozmawia Alicja Meryńska. Czytaj dalej Nigdy nie przestać widzieć.

Człowiek to niezwykle fascynujące stworzenie.

Opublikowano w Kultura

Wojciech TUT Chechliński jest warszawskim malarzem, który za pośrednictwem barwnych form o uproszczonych kształtach, kreuje na płótnach własną wizję świata. W swoich poszukiwaniach kompozycyjnych artysta odwołuje się do dynamiki zredukowanego do minimum gestu malarskiego Joan’a Miró oraz tradycji polskich kolorystów. Czytaj dalej Człowiek to niezwykle fascynujące stworzenie.

Kayah – kobieta dynamit.

Opublikowano w Kultura

Znana przede wszystkim jako wokalistka , autorka tekstów i producentka muzyczną. Wspaniała artystka, ale także bizneswoman.  Prowadzi własną wytwórnię płytową Kayax oraz udziela się w Radzie Polskiej Fundacji Muzycznej. W rozmowie z dziennikarką Dolce Vita opowiedziała o swoim nowym krążku i relacji z fanami. Czytaj dalej Kayah – kobieta dynamit.

Patrycja Sawicka – Patka w kulturze

Opublikowano w Kultura

Autorka dramatu „Simy na stażu”, pasjonatka kultury i teatru. Na co dzień pracuje ze słowem: pisze teksty dramatyczne, teksty piosenek dla wokalistów. Współpracuje przy produkcji wydarzeń kulturalnych. Obecnie przygotowuje nowy program na kanale „Patka w Kulturze” na YT, poświęcony rozmowom z aktorami.

Czytaj dalej Patrycja Sawicka – Patka w kulturze