Skip to content

Kreatywny prezent – muzyczne kolorowanki Beaty Pawlikowskiej

Opublikowano w Smaki życia

„Malowanka moje ulubione szczęśliwe piosenki” i „Malowanka najpiękniejsze piosenki świąteczne” to propozycje dla wszystkich, którzy chcą relaksować się dzięki kolorowaniu i muzyce. Dwa nowe multimedialne tytuły Beaty Pawlikowskiej ukazały się nakładem Edipresse Książki.

Podróżniczka i dziennikarka Beata Pawlikowska znana jest ze swojego pozytywnego nastawienia, którym zaraża innych. Swoim optymizmem dzieli się m.in. poprzez serię „Malowanki z duszą”, którą poszerzyła teraz o „Malowankę moje ulubione szczęśliwe piosenki” i „Malowankę najpiękniejsze piosenki świąteczne”. W obu znajduje się kilkaset wzorów, które można kolorować dowolną metodą: kredkami, flamastrami czy farbami. Malowanie pomoże obniżyć stres, wyciszyć się i zrelaksować, a także stymulować koncentrację i zdolności motoryczne. Malowanki poświęcone są ściśle muzyce: Beata Pawlikowska umieściła w nich wybrane piosenki – zarówno polskie, jak i zagraniczne (wówczas w oryginalnej wersji językowej wraz z polskim tłumaczeniem). Na czytelników czekają także ciekawostki, m.in. jakie były okoliczności powstania utworu czy co zainspirowało artystę do jego napisania. Malowanki są interaktywne – wystarczy pobrać aplikację Tap2C z Google Play lub AppStore na swoje urządzenie mobilne i zeskanować oznaczony obrazek, by obejrzeć teledysk lub usłyszeć piosenkę.

W „Malowance moje ulubione szczęśliwe piosenki” Beata Pawlikowska opowiada czytelnikom, że muzyka jest jej pasją, która towarzyszy jej w każdej sekundzie życia oraz potrafi dodać siły do działania. Prezentuje piosenki, które dostarczają pozytywnej energii, pobudzają wyobraźnię, skłaniają do odważnych planów i spełniania marzeń. Są to m.in. „Light My Fire” the Doors, „Don’t Worry Be Happy” Bobby’ego McFerrina, „Długość dźwięku samotności” Myslovitz, „Suspicious Minds” Elvisa Presleya czy „Wspomnienie” Czesława Niemena. Do ulubionych wykonawców Beaty Pawlikowskiej należą też m.in. Led Zeppelin, Cesaria Evora, Queen, Simply Red, Michael Jackson, Lenny Kravitz, Sting, George Michael, Bee Gees, Stevie Wonder, the Rolling Stones i Seal. Nie zabrakło także najbardziej porywającego argentyńskiego tango, najpiękniejszej chińskiej piosenki, hipnotycznego bluesa z pustyni Sahara i tropikalnych rytmów prosto z Brazylii.

„Najpiękniejszy czas w roku. Wokół mróz i śnieg, a w sercu coraz więcej ciepła. Dookoła unosi się pozytywna moc. Chce się być dobrym i coraz lepszym człowiekiem. To najlepszy moment, żeby przebaczyć wszystkie dawne urazy, uwolnić się od poczucia żalu i krzywdy. Odzyskać emocjonalną wolność i wewnętrzną siłę” – mówi o Bożym Narodzeniu Beata Pawlikowska. W „Malowance najpiękniejsze piosenki świąteczne” prezentuje ulubione utwory bożonarodzeniowe, które rozgrzewają duszę i budują niepowtarzalną atmosferę. Nie mogło zabraknąć „Last Christmas” Wham, „All I Want for Christmas is You” Mariah Carey, „Have Yourself a Merry Little Christmas” w wykonaniu Sama Smitha czy „White Christmas” Binga Crosby’ego. Beata Pawlikowska prezentuje również polskie utwory, m.in. „Z kopyta kulig rwie” w wykonaniu Skaldów i Alibabek czy „Dzień jeden w roku” Czerwonych Gitar. Znajdują się tu też kolędy, w tym „Wśród nocnej ciszy” w różnych interpretacjach: Budki Suflera, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Santor i Stanisława Sojki.

Nowe tytuły Beaty Pawlikowskiej, dzięki połączeniu kolorowania z muzyką, mogą stanowić świetny sposób na odprężenie się w samotności, ale też na wspólne, wartościowe spędzenie czasu z rodziną – nie tylko podczas świąt.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *