Skip to content

Kolacja Szefów Kuchni – jak zarazić pasją do gotowania i pomagania.

Opublikowano w Kulinaria

Najlepsi trójmiejscy szefowie kuchni postawili sobie za cel zorganizować przedsięwzięcie podczas, którego mogliby wykazać się swoim kulinarnym kunsztem i zebrać pieniądze dla potrzebujących. Swój pomysł wcielili w życie. W sobotę zorganizowali Kolację Szefów Kuchni, podczas której wspomogli fundację Kawałek Nieba. Wydarzenie odbyło się w sali Atom Clubu na terenie Stadionu Energa.

Cel był bardzo prosty. Jeżeli mamy do czynienia z kucharzami, to nakarmmy tych, którzy tego jedzenia nie mają. – mówiła Beata Abramowska, organizatorka spotkania.

Zebrani goście delektowali się przystawkami przygotowanymi przez Rafała Wałęsę, Damiana Mazurowskiego, Philippe Abrahama, Jacka Koprowskiego
i Łukasza Lewandowskiego.

Zupę przyrządzili Adam Woźniak i Jan Nawrocki. Za danie główne odpowiadali zaś Marcin Popielarz, Paweł Dołżonek, Jacek Fedde, Grzegorz Labuda i Kamil Sadkowski.

O słodką oprawę eventu zadbał cukiernik, Tomasz Deker.

My z Philipem Abrahamem od ponad roku działamy charytatywnie i staramy się jak najwięcej pomagać. To przyszło naturalnie. Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby wciągnąć w to swoich kolegów. Zdecydowaliśmy się zrobić kolację i zrzeszyć najlepszych. Pracujemy razem i wszyscy się wspieramy. Ludzie myślą, że my drzemy koty. Tutaj chcemy pokazać, że razem możemy zrobić coś dobrego.– tłumaczył Adam Wożniak, szef kuchni 1611 Restaurant.

Mistrzowie kulinarni zaprezentowali autorskie dania. Ponadto menu do samego końca było trzymane w tajemnicy. Goście zjedli m.in. wątróbkę z marmoladą z cebuli i poliki ryby w sosie z białego wina.

Sprzedaliśmy około 160-170 biletów, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. – podsumowała Beata Abramowska – Możemy potwierdzić, że szykujemy już kolejną edycję wydarzenia.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *