Skip to content

Kieliszki na Tkackiej

Opublikowano w Kulinaria

Nowe nowe miejsce na gdańskiej mapie gastronomicznej. Położone w samym centrum starego miasta, kusi przechodniów nietypowym wystrojem, ale przede wszystkim nietypową ofertą…
W rozmowie z Pauliną Marwińską, Artur Bielawski – właściciel lokalu „Kieliszki na Tkackiej”, od wielu lat związany z gastronomią. Pracował jako manager, szef kuchni, a polska gastronomia, nie kryje przed nim żadnych tajemnic.

Skąd pomysł na taką nazwę i takie miejsce? 

Nazwa to połączenie dwóch podstawowych elementów: ulicy na której znajduje się lokal oraz tego co oferuje. To duża wskazówka dla przechodniów, gości. Nie zamykamy się tylko i wyłącznie w winach choć ta karta też jest bardzo bogata. W karcie win możemy znaleźć aż 29 rodzajów wina w tym dwa prosecco. W karcie mamy również whisky, nalewki, rum oraz vodkę. Nie jesteśmy typową restauracją, w której proponuje się standardowe jedzenie. Jesteśmy miejscem, które łączy najwyższej jakości produkty, różnego pochodzenia w jedną, spójną i smaczną całość, a do tego oferujemy najlepsze i niekoniecznie bardzo popularne alkohole.

W naszej ostatniej rozmowie, wspominał Pan o różnego rodzaju nietypowych przystawkach. Co znajdziemy w menu? 

W menu goście znajdą różnego rodzaju tapasy, zawierające regionalne polskie kiełbaski, mazurskie sery, ale również specjały hiszpańskie. Na tej podstawie tworzymy deski z przekąskami, w których skład wchodzą hiszpańskie oliwki, dobre pieczywo, najwyższej jakości wędlina pochodzenia hiszpańskiego i sery oraz warzywa. Tapasy są dopasowane do danego wina, kanapki przyrządzane są na ciepło z najlepszą oliwą, ale mamy również desery. Jeśli ktoś chce odwiedzić nas o wcześniejszej godzinie, może napić się dobrej kawy 100%, arabica i skosztować domowego ciasta np. połączenia śliwek z oreo.

Czym jeszcze wyróżnia się miejsce?

Planujemy wieczory z muzyką na żywo – to świetnie współgra z dobrym winem. Do tej pory mieliśmy dwa takie wieczorki i naprawdę się sprawdziły. Myślę, że w tym kierunku pójdziemy. Za jakiś czas będzie dostępna druga sala, w której planujemy coś dla panów czyli transmisję meczy. Wszystkich tych, ktorzy szukają miejsca innego niż wszystkie, lubią smak dobrego wina lub whisky lub są ciekawi połączenia nietypowych produktów w naszych tapsach, serdecznie zapraszam do „Kieliszków na Tkackiej”,

ul. Tkacka 7/8
80-836 Gdansk
tel. 885 605 905 Więcej na: https://www.facebook.com/Kieliszki-na-Tkackiej

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *