Skip to content

Kampania Dotykam=Wygrywam. Zadbaj o zdrowie piersi.

Opublikowano w Zdrowie

Każdego roku w Polsce u ponad 17 tys. kobiet diagnozuje się raka piersi. Niestety, około 35% z nich nie ma szansy na wyleczenie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi.

Dwa kroki do zdrowego biustu
Pierwszym etapem dbania o zdrowie piersi jest systematyczna konsultacja z lekarzem oraz comiesięczne samobadanie. „Każda kobieta powinna znać swoje piersi i reagować w przypadku pojawiania się w nich jakichkolwiek zmian, których uprzednio nie było. W tym celu rekomendowane jest samobadanie piersi” – informuje prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog kliniczny, chirurg i prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi. „Drugim krokiem jest noszenie dobrze dobranego biustonosza, gdyż stanik, który nie uwiera i nie uciska biustu to zdrowie, właściwe podtrzymanie, ochrona przed opadaniem piersi oraz poprawna sylwetka” dodaje Izabela Sakutova, Panache Lingerie, organizator kampanii Dotykam=Wygrywam.

Samobadanie
Ponad połowa Polek deklaruje, że wykonuje samobadanie piersi, lecz zaledwie 20% z nich robi to regularnie. Piersi najlepiej badać raz w miesiącu, między 6. a 9. dniem cyklu. Gdy zauważysz jeden z poniższych niepokojących sygnałów, koniecznie udaj się do lekarza. Pamiętaj: nie każdy guzek jest rakiem! Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny. DOTYKAJ=WYGRYWAJ, NIE ZWLEKAJ!

Profilaktyka to dobór właściwego stanika!
W październiku oddaj swoje staniki, które są niewygodne lub których nie używasz do re(CYC)lingu w pobliskim salonie bieliźnianym (adresy sklepów na www.dotykamwygrywam.pl). Marka Panache, specjalizująca się w produkcji bielizny w rozmiarach do brytyjskiej miseczki K, w ramach kampanii daje ci wyjątkową możliwość pozbycia się źle dopasowanych staników, których noszenie może zaszkodzić zdrowiu twoich piersi. Przekaż je do re(CYC)lingu, w ramach którego biustonosze będą utylizowane przez firmę 3R Recycling Solutions. Całościowy zysk zostanie przekazany na wsparcie działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Za każdy oddany stanik otrzymasz KUPON O WARTOŚCI 20zł na zakup nowego, wygodnego i dobrze dopasowanego biustonosza z oferty marek Panache.

 

„Odpowiednio dobrany biustonosz to nie tylko komfort na wiele godzin w pracy czy podczas treningu, nie tylko pięknie ułożony biust, ale przede wszystkim zdrowie dla naszych piersi, naszego kręgosłupa, naszego ciała. Nigdy nie będziemy seksowne, zniewalające i uśmiechnięte, jeśli nie będziemy ZDROWE!!! Nasza kondycja fizyczna i psychiczna jest nie tylko dla nas, ale również dla naszych dzieci, rodziców, rodzin. Musimy myśleć o profilaktyce raka piersi, regularnych badaniach, zdrowym i nie tylko pięknym wyglądzie. My, kobiety, musimy w miłości wychować nasze potomstwo, opiekować się rodzicami i żyć jak najdłużej w zdrowiu, by dawać i dostawać miłość!!! A nasze ZDROWE, PIĘKNE PIERSI odgrywają ważną rolę w tym łańcuchu życiowych zależności. Spójrzmy w lustro. One są BARDZO WAŻNE.” – Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dziennikarka, prezenterka i bizneswoman

Lektura w służbie zdrowych piersi
Dowiedz się więcej na temat kompleksowego dbania o zdrowie i wygląd piersi z pierwszego takiego poradnika poświęconego wszystkim biustowym tematom „Brafitting – lifting piersi bez skalpela” autorstwa Izabeli Sakutovej, która 1% z wynagrodzenia ze sprzedaży książki przeznaczy na wsparcie działań poświęconych walce z rakiem piersi dla stowarzyszenia „Polskie Amazonki Ruch Społeczny”.

„Kobiety często wstydzą się swojego biustu. Bo za mały. Bo za duży. Bo źle wygląda. Najczęściej jest to kwestia źle dobranego biustonosza. Znacie ten problem? Zerknijcie do poradnika Izabeli Sakutovej „Brafitting – lifting piersi bez skalpela”, a… problem zniknie!” – Beata Sadowska, prezenterka, redaktorka, pisarka, zapalona biegaczka

Gwiazdorskie wsparcie
Ambasadorkami Dotykam=Wygrywam, które zachęcają do reCYClingu są: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska.

„Kampania „Dotykam=Wygrywam” uświadomiła tysiące kobiet, również mnie, jak ważne jest samobadanie piersi i profilaktyka w tym zakresie. Jestem dumna, że mogę pomagać w ratowaniu kobiecych biustów, zdrowia i przede wszystkim życia. Dzięki takim akcjom coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z konieczności comiesięcznego samobadania piersi i regularnej konsultacji z lekarzem. Ze względu na historię choroby w rodzinie sprawdzam zdrowie moich piersi z lekarzem co 6 miesięcy.” – Aleksandra Kisio, aktorka.

„Kampania Dotykam = Wygrywam cudownie wpisuje się w samobadanie piersi. DOTYKAM, to nie tylko WYGRYWAM życie, ale ratuję pierś. Choć o raku piersi i jego profilaktyce mówi się coraz więcej, wciąż przesuwa się dolna granica wieku kobiet nim dotkniętych. Ważne jest zatem, by regularnie badać zdrowie swojego biustu – wykonując badania kontrolne u lekarza, ale też samobadając piersi w domowym zaciszu.” – zachęca Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Więcej informacji o akcji oraz adresy sklepów z bielizną marek Panache biorących udział w kampanii na stronie www.dotykamwygrywam.pl, www.panache.pl, www.ruchspoleczny.org.pl

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *