Skip to content

Jak dbać o skórę w okresie zimowym

Opublikowano w Strefa piękna

Zbliża się zima, bardzo ważne abyśmy zadbali o naszą cerę, aby mogła stawić czoła małej wilgotności spowodowanej suchym powietrzem. Połączone z ogrzewaniem kradnie warstwy nawilżenia pozostawiając skórę pozbawioną blasku. Na szczycie listy jest szorstkie zimowe powietrze oraz ciągłe zmiany temperatury z wnętrza na zewnątrz a twoja cera błaga o odżywienie i ochronę. Nie chodzi tylko o to aby podwyższyć poziom nawilżenia lecz stworzyć plan aby utrzymać swoją skórę i przywrócić jej blask i nawodnienie z wakacji. Gorące kapiele i pryszcznice sprawiają nam przyjemność mrożna zimą, lecz ciepła woda nie pozbawia naszej skóry naturalnych ojelji. Skóra kocha uzupełnianie oleji, gdyz odrazu rozpoznaje jest skład, także zmień swój dotychczasowy produkt do oczyszczania twarzy na olejek oczyszczający bez względu jakiego rodzaju masz cerę.
Nourishing Omega Rich Cleansing Oil łączy w sobie ponad 90% naturalnych olejów, które zostały stworzone aby przywrócić równowagę twojej skórze i utrzymać jej zdrowy blask. Olej z ciernika czyli zimowej róży, bergamotka, kadzidłowiec, granat oraz mandarynka sprawiają że jest to najlepszy wybór zimą. Wmasuj 1-2 pompek lekkiego olejku na sucha twarz, a następnie dodaj odrobinę ciepłej wody. Olejek zmieni swoja konsystencję do postaci luksusowego mleczka, które oczyści skórę. Zwyczajnie zmyj wodą, a cera pozostanie czysta i odżywiona.
Również polecałabym, aby nałożyć dobrze nawilżający olejek do twarzy pod twój krem na noc.

Superfood Facial Oil naprawdę wchłania się w głęboko w warstwy skóry, pomaga przywrócić naturalna barierę ochronna. Gdy zaczniesz już teraz wzmocnisz oraz przygotujesz cerę aby była bardziej odporna na agresywne czynniki środowiska pojawiające się w połowie zimy. Dla otrzymania lepszych rezultatów rozgrzej olejek w dłoniach a następnie rozprowadź po twarzy. Podczas porannej pielegnacji dodałabym 1-2 pompek kremu SOS  Emergency do kremu, który już używasz. Znajdujące się w podstawie kremu SOS Emegnency woski przywracają równowagę oraz łagodzą dając natychmiastowa ochronę i gładkość twojej skórze.

Twoja skóra nie tylko potrzebuje więcej nawilżenia, ale nawilżenia od razu po umyciu, aby uniknąć utraty wody oraz olejków ze skóry spowodowanych odparowaniem. Nakładając krem na jeszcze wilgotną skórę pomaga zatrzymać nawilżenie cery.  Mała rada – dobrze jest trzymać krem do twarzy, balsam lub krem do ciała, oraz krem do dłoni blisko wanny, lub prysznica, aby używać go tak często jak wychodzisz z kąpieli.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *