Skip to content

Depilacja – bezpieczeństwo i estetyka

Opublikowano w Strefa piękna

We współczesnych czasach depilacja różnych partii ciała u kobiet jak i u mężczyzn stała się powszechna. Ma to znaczenie szczególnie u tych osób, które żyją według filozofii wellnes oraz prowadzą higieniczny tryb życia. Mężczyźni preferują kontakty z kobietami, które pozbyły się owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini. Również kobiety coraz większą uwagę zwracają na wydepilowanych mężczyzn. Nie tolerują, gdy spod białej elegancko wypracowanej koszuli wystają gęstę czarne kłębki włosów. I nie chodzi mi tu o trendy w obecnej modzie, kierunki w naszej kulturze, a o zwyczajne poczucie estetyki, zdrowia i szacunku higienicznego do partnera.

Na pewnych partiach ciała włosy u człowieka mają naturalne zastosowanie. Brwi chronią oko przed zalaniem deszczem. Rzęsy zaś bardzo sprawnie zatrzymują wszystko, co mogłoby wpaść nam do oka. Ale są miejsca, gdzie włosy są już nieprzydatne. W dawnych czasach wierzono, że włosy łonowe miały zatrzymywać feromony, które wydobywały się wraz z potem. Kobiety nie myły się całymi miesiącami, aby zapach był ostry i wyraźny. Ale dziś, woń powstała w taki sposób, nie należy do podniecających i zachęcających do igraszek. Zagęszczenie włosów w strefie bikini, pod pachami oraz brak higieny stanowi siedlisko drobnoustrojów. Te zaś z czasem rozkładają się wydzielając nieprzyjemny zapach. Jestem zdania, że skóra powinna być czysta od nadmiernego owłosienia. Dlatego depilacja jest ważnym zagadnieniem społecznym. Są też różne pułapki. Nieprawidłowo wykonana depilacja, za pomocą niewłaściwego sprzętu lub tępej maszynki do golenia, może spowodować różnego rodzaju wirusowe infekcje, przebarwienia, mikrouszkodzenia oraz stany zapalne mieszków włosowych.

Depilacja to szerokie spektrum, dlatego wymagana jest duża wiedza i profesjonalizm w doborze odpowiedniego sprzętu. Aby rozwiać mity, poprosiłem o konsultacje w tym temacie cenioną kosmetolog, Panią Wiolettę Szlachtę z salonu „Jaśminowy Ogród”.

Obecnie w salonach kosmetycznych jest wiele różnego typu sprzętu do depilacji jednak tylko laser może całkowicie uszkodzić cebulkę włosa. Tutaj działamy jedną wiązką światła na melaninę zawartą we włosie nie uszkadzając pobliskich tkanek jak to się może zdarzyć przy urządzeniach IPL czy VPL, które generują rozproszone światło. Liczy się też jakoś wykonania zabiegu, jak i sama wiedza zaspołu. W ręku mamy urządzenie, które upiększa nasz wygląd, ale też może zrobić poważną krzywdę. Dziś już wiemy, że Inne urządzenia do depilacji, ktore nie są laserami są mało skuteczne. Zabiegi są tanie, dlatego wciąż cieszą się popularnością. Ale też niebezpieczne, bo moze dojść do uszkodzenia pobliskich tkanek. Wybór zawsze zostawiam klientom.

Technologia w kosmetologii poszła zdecydowanie do przodu. Np. Laser medyczny XL Plus w technologii motion speed. Charakteryzuje się tym, że nie ma już pojedynczych strzałów. Emituje impulsy w ciągłym świetle. Sprawia to, że zabieg staje się bardziej komfortowy. Samo działanie to czysta fizyka i biologia. W tym laserze za pomocą odpowiedniej długości fali światła oddziałujemy na melaninę. Jej barwnik poprzez działanie światła uszkadza cebulkę włosa. Metoda ta po serii od 4 do 10 zabiegów eliminuje niechciane owłosienie.

Laser to bardzo skuteczna metoda. Ale wymaga też poważnego podejścia do zabiegu. Wywiad z każdą klientką jest podstawą profesjonalnego podejścia przed zabiegiem. Tu nie ma miejsca dla żartów. W Jaśminowym Ogrodzie skrupulatnie pyta się klientkę o jej stan zdrowia, a także o plany związane z ewentualnym urlopem. Jesień i zima to idealne pory na tego typu zabieg. Ale wyklucza on wszelkie opalanie w ciepłych krajach. Nie zastosowanie się, może spowodować trwałe odbarwienia. Przed zabiegiem zaś nie powinno stosować się zabiegów czy kremów złuszczających,co najmniej 4 tygodnie przed zaprzestać depilacji woskiem i pęsetą.

Jeśli gdziekolwiek się udajecie do salonu kosmetycznego należy się spytać o typ i rodzaj sprzętu jakim będziecie poddane. Najlepiej,aby miał też certyfikat medyczny. Chroni to wasze zdrowie. Ludzie wabieni niskimi cenami za zabieg często żałują wyboru do końa życia. W salonie Jaśminowy Ogród jest profesjonalny medyczny sprzęt, który nie tylko eliminuje owłosienie, ale tez posiada technologię do usuwania pajączków – zamykania naczynek,fotoodmładzania ,minimalizowania trądziku,rumienia oraz przebarwień.
Jeśli ktoś z czytelników chciałby uzyskać poradę lub pomoc to zachęcam do bezpłatnych konsultacji by jak najlepiej dobrać technologię do potrzeb.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *