Skip to content

Day SPA Vita’O

Opublikowano w Strefa piękna

Kraina relaksu i orientu.
W rozmowie z Bartoszem Bernatem, Paulina Marwińska.

Bartosz Bernat to absolwent Europejskiej Szkoły Hotelarstwa Przedsiębiorczości i Turystyki w Sopocie urodzony pasjonat masażu. Specjalizuje się we wszystkich technikach masażu od kla- syki po głęboki relaks. W szczególności masaże wywodzące się z kultury Dalekiego Wschodu: Abhayanga, Shirodhara czy też włoski Benessere. Wiedza i doświadczenie, jakie zdobył przez lata pracy, a także twórcza kreatywność pozwoliły na stworzenie masażu autorskiego, opartego na technikach Dalekowschodnich„Rytuału Baltazara”. Uwielbia sport pod każdą postacią. Kilkukrotnie brał udział w Pucharach Świata we wrotkarstwie szybkim. Czynnie uprawiane różnego rodzaju aktywności fizycznej po- maga mu w pracy zawodowej i w codziennych kontaktach z klientami. Niepoprawny optymista.

Paulina Marwińska: Czy miałeś w przeszłości styczność z tą branżą?

Bartosz Bernat: Pracowałem kiedyś w znanym hotelu jako osobisty trener z przepiękną, nowoczesną galerią SPA. Od pierwszego momentu, gdy zobaczyłem cały świat SPA&Wellness zaczarowałem się i właśnie tam zaraziłem się pasją do masażu. Miałem możliwość pracy z najlepszą nauczycielką masażu, która do dziś jest moim mentorem. To właśnie ona widziała ogromny mój ogromny zapał i dostrzegła potencjał za co jej dziękuję. Spróbowałem swoich sił, spodobało się i to zarówno mi, jak i klientom hotelu. Przekonałem się, że mogę być w tym dobry, a dawanie innym relaksu i odprężenia może być dużą satysfakcją.
Skąd wziął się pomysł na nazwę salonu? 
To stara zabawna historia. Któregoś letniego dnia wpadłem spontanicznie na pomysł otwarcia salonu. Nie wiedziałem nawet od czego zacząć. Przedsięwzięcie wiązało się nie tylko z dużym nakładem pracy, ale i stresem. W celu zasięgnięcia porad i wskazówek, udałem się do Kołobrzegu. Szkolenia weekendowe wyciągnęły wszystkie zasoby energii, które miałem i właśnie wtedy pewien napój postawił wszystkich zmęczonych na nogi w ekspresowym tempie w niemal cudowny sposób. Zaczęły się zabawy w gry słów, burzę mózgów. I tak to jakoś powstało Day Spa Vita’O. 
Na co należy zwrócić uwagę wybierając miejsce? Czy warto zwrócić uwagę na doświadczenie kadry?
Ceni nas i wyróżnia spośród wielu innych podobnych miejsc przede wszystkim niezwykle indywidualne podejście do każdego gościa. Każdy u nas czuje, że czekaliśmy w Salonie na niego, że jest ważny, że zajmiemy się nim wsłuchując się w jego potrzeby i oczekiwania. Każdy masaż czy zabieg poprzedzony jest indywidualną konsultacją, której celem jest zbadanie potrzeb, oczekiwań oraz nastroju gościa. Ta krótka rozmowa często sprawia, że klient czuje się wyróżniony, doceniony, a co za tym idzie w pełni usatysfakcjonowany. Kolejnym naszym atutem jest niewątpliwie kompetencje naszej kadry. Tutaj zwróciłbym jednak uwagę nie tyle na kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy czy odbyte szkolenia, ile na rzeczywiste, realne doświadczenie w wykonywaniu różnorodnych masaży. W tym zawodzie bowiem teoria nie jest tak ważna, jak praktyka. Im więcej godzin „wymasowanych” mówiąc nieco kolokwialnie, tym pewniejsza ręka i skuteczniejsze rezultaty, a co za tym idzie zadowolenie i zdrowie klienta. Nasze doświadczenie ujęte w ten sposób to niewątpliwie nasz ogromny atut!
Czym charakteryzuje się to miejsce?
To miejsce stworzone z ciszy, dla wytchnienia ciała i duszy. Każdy, kto nas odwiedza zaraz po wejściu do Salonu przenosi się jakby w inny wymiar rzeczywistości. Za drzwiami zostawia problemy, stresy dnia codziennego, dzwoniący telefon. U nas spędza się czas tu i teraz. Myślę, że ten rodzaj „wyłączenia się” na świat zewnętrzny to coś co nas mocno charakteryzuje i wyróżnia.
Jak zmienił się salon na przestrzeni ostatnich dwóch lat?
Przybyło nam klientów i pracy. W zasadzie cały czas mamy tendencję wzrostową. Największe zmiany to nasza słynna już re VITA’O lizacja, którą właśnie zakończyliśmy. Przeprowadziliśmy generalny remont wnętrz salonu, by podnieść jego standardy i komfort spędzonego u nas czasu. Odbyliśmy także metamorfozę zawodowo-mentalną poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych szkoleniach i praktykach. Myślę, że po 8 latach działalności byliśmy to po prostu winni naszym klientom i teraz otwieramy z radością i wielkim entuzjazmem nowy rozdział w życiu Vita’O !
Z jakich zabiegów możemy skorzystać?
Paleta oferowanych przez Salon zabiegów jest bardzo różnorodna. Nastawiamy się mocno na orient w tym wszystkie masaże inspirowane techniką i kulturą Dalekiego Wschodu w tym w szczególności: głęboko odprężający masaż ajurwedyjski abhayanga wraz z masażem głowy Shirodara, oczyszczająca Udvartana czy bardziej znane Benessere lub Lomi Lomi. Pod tym względem jakkolwiek nieskromnie może to zabrzmieć, uważam że na szczególną uwagę zasługuje mój masaż autorski: Rytuał Baltazara. Cechuje go wyjątkowa, orientalna technika inspirowana filozofią masażu, ajurwedyjskiego, tajskiego i shiatsu. Oprócz orientu dla tradycjonalistów mamy masaże klasyczne całego ciała lub jego wybranych części. Dla sportowców mocniejszy masaż tkanek głębokich i zmęczonych treningami mięśni. Dla osób odchudzających się drenaże limfatyczne oraz zabiegi wyszczuplające, ujędrniające i likwidujące cellulit. Ponadto świadczymy szeroką gamę zabiegów kosmetycznych od manicure/pedicure i depilacji aż po zabiegi odmładzające, nawilżające i przeciwzmarszczkowe na twarz. Wykonywane są zawsze na najwyższym poziomie, o który niezmiennie dba nasza kosmetolog Ewa. Połączenie kosmetyki z zabiegami na ciało wydawało się nam naturalne i w rzeczywistości okazało się rozwiązaniem uniwersalnym dla naszych klientów. Wszystko co dotyczy urody i relaksu w jednym miejscu. Zgodnie z ideą DAY SPA składając nam wizytę każdy może po kliku godzinach wytchnienia od codzienności opuścić nasz gabinet odmieniony i to zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.
Kto najczęściej odwiedza to miejsce?
Niezmiennie kobiety w wieku 18-65 lat, które cenią sobie swój wygląd, chcą jak najdłużej zachować atrakcyjność, są świadome swoich kosmetycznych potrzeb, nie wstydzą się i starają się dbać nie tylko o ciało ale także o regularne wyciszenie. Coraz częściej także panowie i to nie tylko sportowcy! Czasem nawet całe rodziny, mamy takich gości np. ze Szwecji. Regularnie także odwiedzają nas pary. Opcja romantycznie spędzonego wieczoru we dwoje z masażem, przy świetle świec i kominku, zwieńczona kieliszkiem wina – zawsze się sprawdza! Kiedyś nawet w naszym Salonie odbyły się zaręczyny, ale to inna historia… 
Jakimi sukcesami możecie się pochwalić?
Niezmiennie stała grupa klientów od lat to nasz niewątpliwy sukces. Dla mnie osobiście sukcesem jest każdy wracający do nas klient po pierwszym odbytym zabiegu. To cieszy i buduje. Wtedy jestem dumny.
Czy ważne jest na jakich kosmetykach pracuje salon? 
To pewnie 1/3 sukcesu. Kosmetyki na których pracujemy są naturalne i bezpieczne dla każdego rodzaju skóry w tym również skóry suchej, podrażnionej czy naczynkowej. Współpracujemy ze znaną, sprawdzoną marką Organique, której linie bardzo nam odpowiadają pod względem pielęgnacji skóry jak i w aromaterapii. Dla przedłużenia cudownego działania kosmetyki każdy może dodatkowo nabyć w naszym salonie by kontynuować pielęgnację indywidualnie w domu. Szczególną uwagę warto poświęcić na oleje na których wykonujemy masaże – sezamowy, kokosowy, arganowy, ziołowy indyjski. Właściwości tych olejów znane są od czasów starożytnych. Do aromaterapii stosujemy przepięknie pachnącą linie olejów Kanu.
———————
To miejsce stworzone od podstaw z myślą o ludziach potrzebujących wytchnienia od pośpiechu i codziennych obowiązków. Klienci od początku zachwycili się nowym, wyjątkowym miejscem, do którego polubili wracać by czerpać z niego spokój, wewnętrzne wyciszenie i dobrą energię. Tu zawsze mogą liczyć na uśmiech i pozytywne nastawienie.
Wielkim zmianom uległy nie tylko wnętrza Day Spa Vita’O – wyremontowane i całkowicie przearanżowane, ale także wiedza i umiejętności naszego personelu. W dalszym ciągu zajmujemy się drobną aranżacją wykończeniową by efekty cieszyły oczy naszych gości. Cykl szkoleń naszej kadry trwa, skupiamy się na treningach praktycznych oraz zgłębianiu wiedzy teoretycznej na temat szeroko pojętego orientu w świecie masaży. Wszystko po to, by oferować Państwu cały wachlarz różnorodnych masaży i zabiegów, świadczonych na wysokim poziomie i w najbardziej komfortowych warunkach.
Zabiegów nie wykonujemy w zgiełku i chaosie, cenimy spokój, intymność wykonywanych zabiegów, bez dźwięku dzwoniącego telefonu a w zamian tego sączy się relaksująca muzyka w tle i otula miękkie światło świec. Traktujemy gości holistycznie, bez pospiechu, wysłuchamy potrzeb i oczekiwań i postaramy się dobrać odpowiedni zabieg oraz skompletować właściwe preparaty domowe podtrzymujące efekty rytuałów w SPA.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *