Skip to content

Coś dla ciała i dla ducha

Opublikowano w Strefa piękna

Aromaterapia jest cudownym lekarstwem na wiele dolegliwości. Koi nasze zmysły i wprawia nas w dobry nastrój. Oleje jednak mają więcej zalet. Nawilżają skórę oraz odbudowują naturalną barierę lipidową naskórka. To takie domowe spa, chwila dla nas i pieszczota dla ciała. Jeżeli zamkniemy zalety naturalnych olejów w świecy do masażu, z ich właściwości skorzystają także pary. Kto wie, co wyniknie z takiego romantycznego masażu we dwoje? – mówi właścicielka firmy Balance, Izabela Ryska.

Świece do masażu Balance wyglądają jak małe dzieła sztuki. Ręcznie robione dzbanuszki kuszą swoją surową formą. Każdy jest unikalny, jedyny w swoim rodzaju. Za ich wyrób odpowiedzialny jest Karol Necel kontynuujący 100 letnią rodzinną tradycję garncarską.

Chciałam, żeby moi klienci stawiali te świece na półce, żeby cieszyły ich oko. Jaką korzyść mieliby ze świecy, którą chowaliby gdzieś do szuflady i wyciągali ją  jak sobie o niej przypomną? – zauważa Izabela Ryska.

Fot. Katarzyna Ksiuk

Wyrób ten jest przede wszystkim dedykowany osobom ze skórą suchą i wrażliwą. Składa się z masła shea, oleju sojowego, oleju ze słodkich migdałów, oleju jojoba i olejków eterycznych. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Składniki były przebadane dermatologicznie, sprawdzą się więc w przypadku naprawdę wymagającej skóry. Nawilżą ją, przywrócą jej funkcje ochronne oraz zadziałają przeciwzapalnie

Stworzyłam te świece z myślą o osobach, które chcą zadbać nie tylko o swoje ciało, ale także o  swoją duszę. Z masażu ciepłymi olejami będzie można korzystać w salonie kosmetycznym i w domowym zaciszu. Warto zaangażować w to także naszą drugą połówkę. Dopieścimy nasze ciało, zrelaksujemy się i zbliżymy się do siebie. To świetny pomysł na zaaranżowanie romantycznego wieczoru, ale także na babski wieczór z lampką wina. Ciepły olej sprawdzi się również w przypadku spierzchniętych i suchych dłoni. 

Fot. Katarzyna Ksiuk

Jak skorzystać z dobrodziejstw takiej świecy? Wystarczy ją zapalić i poczekać aż zacznie się topić. Ogrzany olej nie tylko rozluźni napięte mięśnie, ale także uwolni naturalną kompozycję zapachową. Kupimy więc świecę do masażu, a zyskamy ciekawą ozdobę, kominek zapachowy i mieszankę naturalnych olejów.

Jak wyznaje Izabela Ryska, wielofunkcyjność świec była zabiegiem przemyślanym.

Pragnęłam stworzyć coś, co naprawdę zregeneruje nasza ciało. Sama przez wiele lat nie mogłam odpowiednio nawilżyć skóry. Wiem więc, że zwykły balsam nie sprawdzi się w przypadku tej problematycznej. Poza tym, taki produkt w jakiś sposób dba o nasze zdrowie. To nie tylko zabieg pielęgnacyjny, ale także chwila, którą możemy poświęcić tylko sobie. Przy dzisiejszym pędzie czasami zapominamy o tej harmonii ciała i ducha. W pewnym momencie trzeba wyciszyć się, żeby nabrać energii do działania.

Fot. Katarzyna Ksiuk

W przyszłości firma będzie także rozszerzać ofertę o świece z innymi olejami. Propozycje mają skusić m.in. kobiety w ciąży. Jak podkreśla jednak właścicielka firmy, tego typu produkty wymagają wielu badań i odpowiednich atestów.

Nam przede wszystkim zależy na jakości naszych świec. Chcemy, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani – mówi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Bądź pierwszy! Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *